Sportovci Plzně se stala Tereza Polcarová a Radek Štádler

Plavkyně Tereza Polcarová a karatista Radek Štádler se stali v obřadní síni plzeňské radnice nejlepšími sportovci Plzně za rok 2015 v kategoriích staršího žactva a dorostu. Akci připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého.

Kategorii mladšího žactva, vyhlašovanou bez pořadí, tentokrát ovládli chlapci. Bodovali badmintonista Jan Hora, plavec Tomáš Chocholatý a vodní lyžař Martin Lang.

2015-ml-zaci-jednotlivci

V kategorii staršího žactva se z premiérového titulu Sportovec Plzně radovala Tereza Polcarová. Plavkyně Slávie VŠ Plzeň v loňském roce posbírala celkem 8 titulů mistryně ČR. Byla také nejúspěšnější sportovkyní výpravy Plzeňského kraje na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni, ze kterých přidala další čtyři zlata.

Dále byli v kategorii staršího žactva oceněni Patrik Dimov (lukostřelba), Michal Forejt (atletika), Jan Hašek (lyžařský orientační běh), Denisa Řáhová (rychlostní kanoistika), Marko Spivak (zápas) a Anna Suráková (atletika).

st-zaci-2015-jednotl

Kategorii dorostu ovládl karatista a kickboxer Radek Štádler, který navázal na úspěchy svého staršího bratra Jiřího. Radek vedle zlatých medailí z MČR bodoval především tituly z mistrovství světa ve Španělsku. Dalšími oceněnými dorostenci byli Lukáš Holub (cyklistika), Marie Horáčková (lukostřelba), Jan Louda (badminton), Denisa Majerová (atletika), Jan Pavel (koloběh), Dominik Polcar (plavání) a Kateřina Valková (beachvolejbal).

dorost-jednotlivci-2015

Již potřetí byla udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni, kterou z rukou Miroslava Holečka převzala Marie Horáčková, studentka Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí. Cena se uděluje za skloubení sportovních a studijních výsledků.

barbora-horackova-cena-rektora-zcu-2015

Poděkování za dlouholetou práci s mládeží se dostalo bývalému trenérovi juda Václavu Bauerovi, kterého publikum odměnilo dlouhotrvajícím potleskem. Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl po roce opět vyhlášen tenisový Ex Pilsen Wilson Cup, jehož pořadatelem je TK Slavia Plzeň.

vaclav-bauer-2015-treneri

top-jsp-2015

Profily všech nominovaných sportovců byly až do konce března k vidění na výstavě, kterou v mázhauzu plzeňské radnice připravila Nadace sportující mládeže.

Vedle primátora Martina Zrzaveckého, radního pro sport Michala Dvořáka, starostů městských obvodů a zástupců nadace předávali ocenění sportovním nadějím známé sportovní osobnosti minulosti i současnosti. Olympijský vítěz z OH 1968 Jan Kůrka, stříbrný z OH 1972 házenkář Vladimír Jarý, mistryně Evropy ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková nebo házenkář Talentu Plzeň Petr Vinkelhöfer.

V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo:

1. LK Plzeň 1935, starší žáci (Lukostřelba)
DHC Plzeň, mladší žákyně (Házená)
Družstvo Gymnázia Plzeň, starší žactvo (Šachy)
TJ Plzeň – Litice, starší žáci (Pozemní hokej)
HBC Plzeň, starší žáci (Hokejbal)
PSC v Plzni, starší žačky (Moderní pětiboj)

zactvo-druzstva2015-01

zactvo-druzstva2015-02

Dorost:

Aerobik klub LADY Plzeň, dorostenky (Sportovní aerobik)
SSK Talent-90 při Bolevecké ZŠ Plzeň, starší dorost (Házená)
TJ Start VD Plzeň, družstvo dorostenek (Vzpírání)

druzstva-dorost-2015