14.2.2018

František Egermaier (házená)

František Egermaier (*1945) dříve sám hrával aktivně házenou, od roku 1982 se začal věnovat trénování, převážně mládeže. Deset let vedl dívky Slavie VŠ a chlapce Sokola Bolevec.

Od roku 1992 trénoval na SOU č. 4 sportovní třídy se zaměřením na házenou a se svými svěřenci dosáhl řady úspěchů. Třikrát se zúčastnili Mistrovství světa středních škol a třikrát obsadili druhé místo.

frantisek-egermaier-01

Zároveň se podílel na výchově vynikajících házenkářů, z nichž mnozí se stali reprezentanty ČR. Trénoval hráče jako Petr Štochl, Lukáš Buchta, Filip Jícha, Jiří Hynek, Václav Vraný, Karel Nocar nebo Alois Mráz.

Od roku 2007 František Egermaier trénoval pod hlavičkou Lokomotivy Plzeň, pro kterou hráče vychovávali především v Talentu Plzeň. Po osamostatnění klubu i v dorosteneckých a seniorských kategoriích pak František Egermaier pokračoval s tréninky právě v Talentu Plzeň. A opět s řadou úspěchů. Ve školní házené s Boleveckou ZŠ Plzeň (4x mistři ČR), s Talentem Plzeň se stal několikrát vicemistrem ČR v dorosteneckých kategoriích. I zde jeho rukama prošla řada pozdějších ligových hráčů nebo reprezentantů: Roman Bečvář, Petr Vinkelhöfer, Jiří Fořt nebo nadějní dorostenci Leonard Kaplan a Ladislav Rychval.

František Egermaier má na starosti také reprezentační výběry Plzeňského kraje, se kterými dvakrát vyhrál Olympiádu dětí a mládeže. V roce 2017 pak s krajským výběrem ovládl Turnaj nadějí, který se hrál jako náhrada za ODM, kde chlapecká házená nebyla součástí programu.

Pošlete přání, vzkaz nebo poděkování

Vaše jméno/Přezdívka (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno) - nebude zveřejněn

Jméno a příjmení sportovce/kolektiv, kterému je vzkaz, gratulace či přání určeno

Text vašeho vzkazu, přání či gratulace

Zaškrtnutím políčka vyjadřuji souhlas se zveřejněním svého jména u zaslaného přání. Psát jako anonym je neslušné, ale pokud nechcete uvádět celé jméno, stačí vyplnit pouze křestní jméno nebo uvést přezdívku ;-). Další informace o ochraně osobních údajů.