Jachtaři z Plzně jsou sedmí nejlepší na světě

Česká posádka ve složení Jakub a Tereza Dobrých (TJ Lokomotiva Plzeň) dokázala, že patří k nejlepším na světě. Sourozenecká dvojice, oceněná mezi nejlepšími sportovci Plzně loňského roku, veze 7. místo z mistrovství světa.

jakub-dobry-tereza-dobra-ms-2017-03

Světový šampionát ve třídě RS Feva se konal v nizozemském Medembliku od 21. do 27. července 2017. Ve výsledkové listině nenajdete žádnou posádku ze suchozemského státu, která by se umístila výše než Jakub s Terezou. První místo patří posádce Nového Zélandu ve složení Eli Liefting a Rose Dickson, zbylá místa na stupních vítězů opanovaly posádky z britských ostrovů Henry Jameson a Rupert Jameson resp. Pierce Harris a Alfie Cogger.

O skvělý výsledek se „Dobráci“ museli poprat nejen s konkurencí 177 lodí z celého světa, ale v některých rozjížďkách také s těžkými podmínkami, které v některých případech končily i zlomenými stěžni nebo uraženými kormidly.

Sourozenci Dobří již v letošním roce ovládli pořadí jachtařských závodů na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže v Brně, skvěle si vedou také v Evropském poháru.

jakub-dobry-tereza-dobra-ms-2017-01

jakub-dobry-tereza-dobra-ms-2017-02