13.2.2017

Karel Trachta (lední hokej)

karel-trachta-001O sportování měl zájem od malička V 10 letech začal spolu s kamarádem Bohuslavem Ebermannem hrát hokej za plzeňský Spartak.

V 17 let se stal členem 1. ligového celku. Vojnu si „odkroutil“ v Dukle Jihlava, se kterou získal 2 tituly mistra republiky. Po vojenské službě se vrátil do Plzně, za kterou hrál do roku 1980. Jako hráč i trenér působil v Baníku Sokolov, kde začal pomáhat s trénováním mládeže.

Následovalo trenérské povolání u mladých hokejistů v Plzni. Vedl žákovské i dorostenecké kategorie, později se stal trenérem ligového mužstva mužů.

V dalším období působil opakovaně v Itálii, u ligového mužstva Plzně a Karlových Varů. V roce 2002 se vrátil do Plzně, kde nastoupil jako trenér mládeže a v první sezóně i jako trenér extraligového družstva mužů.

Od té doby se s výjimkou kratšího zahraničního angažmá ve Švýcarsku nepřetržitě věnuje výchově hokejových nadějí v Plzni. V současné době působí u žákovských kategorií HC Škoda Plzeň 1929. V roce 2017 pan Karel Trachta slaví 70 narozeniny.

karel-trachta-002

Pošlete přání, vzkaz nebo poděkování

Vaše jméno/Přezdívka (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno) - nebude zveřejněn

Jméno a příjmení sportovce/kolektiv, kterému je vzkaz, gratulace či přání určeno

Text vašeho vzkazu, přání či gratulace

Zaškrtnutím políčka vyjadřuji souhlas se zveřejněním svého jména u zaslaného přání. Psát jako anonym je neslušné, ale pokud nechcete uvádět celé jméno, stačí vyplnit pouze křestní jméno nebo uvést přezdívku ;-). Další informace o ochraně osobních údajů.