Karel Trachta (lední hokej)

karel-trachta-001O sportování měl zájem od malička V 10 letech začal spolu s kamarádem Bohuslavem Ebermannem hrát hokej za plzeňský Spartak.

V 17 let se stal členem 1. ligového celku. Vojnu si „odkroutil“ v Dukle Jihlava, se kterou získal 2 tituly mistra republiky. Po vojenské službě se vrátil do Plzně, za kterou hrál do roku 1980. Jako hráč i trenér působil v Baníku Sokolov, kde začal pomáhat s trénováním mládeže.

Následovalo trenérské povolání u mladých hokejistů v Plzni. Vedl žákovské i dorostenecké kategorie, později se stal trenérem ligového mužstva mužů.

V dalším období působil opakovaně v Itálii, u ligového mužstva Plzně a Karlových Varů. V roce 2002 se vrátil do Plzně, kde nastoupil jako trenér mládeže a v první sezóně i jako trenér extraligového družstva mužů.

Od té doby se s výjimkou kratšího zahraničního angažmá ve Švýcarsku nepřetržitě věnuje výchově hokejových nadějí v Plzni. V současné době působí u žákovských kategorií HC Škoda Plzeň 1929. V roce 2017 pan Karel Trachta slaví 70 narozeniny.

karel-trachta-002

Pošlete přání, vzkaz nebo poděkování

[contact-form-7 id=“112″ title=“Kontaktní formulář 1″]