Jan Stroner (jezdecký sport)

jan-stroner-01S koňmi se „potkal“ ve 13 letech v dnes již zaniklém Jezdeckém klubu Slavoj Masný průmysl Plzeň, kde jeho sportovní kariéru formovala řada vynikajících trenérů. Po vojně absolvoval cvičitelský kurz, po jehož absolvování začala jeho cvičitelská kariéra. V důsledku změn ve vedení klubu spojených s nastupující normalizací po roce 1968 přestoupil do Jezdeckého klubu Slavia VŠ Plzeň.

Jan Stroner, dříve jezdec, dnes působí jako trenér a organizátor jezdeckých závodů. Věnuje se především tréninku dětí a mládeže, kterým kromě svých trenérských aktivit umožňuje i trénink s renomovanými jezdci, s nimiž spolupracuje. Stál u počátku sportovní kariéry řady jezdců, kteří následně dosáhli nemalých úspěchů včetně medailí z MČR.

I díky Janu Stronerovi byla udržena tradice pořádání Jarní ceny Slavie VŠ Plzeň, původně kombinované soutěže v drezuře a parkuru, později soutěže pro děti a juniory. V loňském roce se uskutečnil již 47. ročník.

Velmi oblíbená je mezi jezdci také tradiční Velká cena Plzně, v rámci které jsou zahrnuty také soutěže pro děti, juniory a mladé jezdce. Jan Stroner se angažuje i při pořádání tzv. „Hobby závodů“. Ty přispívají k popularizaci jezdeckého sportu a především začínající jezdci si na nich mohou vyzkoušet zavodní atmosféru a sbírat zkušenosti k dalšímu jezdeckému růstu.

V roce 2017 pan Jan Stroner oslavil sedmdesáté narozeniny.

jan-stroner-03

Pošlete přání, vzkaz nebo poděkování

[contact-form-7 id=“112″ title=“Kontaktní formulář 1″]