29.2.2016

Cena rektora ZČU v Plzni

Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni se v rámci Vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně uděluje jednomu z nominovaných ve věkové kategorii dorostu za skloubení sportovních a studijních výsledků. Tradice udílení této ceny vznikla na základě dlouhodobé spolupráce mezi Nadací sportující mládeže a ZČU v Plzni. Jak Nadaci sportující mládeže, tak univerzitě jde o to, aby sportovci nebyli jednostranně orientovaní, ale aby si díky kvalitnímu vzdělaní dokázali najít uplatnění i po skončení případné profesionální sportovní kariéry.

Přehled držitelů Ceny rektora ZČU v Plzni

Jan Šindelář

V roce 2020 (vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2019) se držitelem Ceny rektora ZČU v Plzni stal student gymnázia Blovice Jan Šindelář (Slalom a sjezd na divoké vodě). Mistr světa ve sjezdu týmu z bosenské Banja Luky prospěl na posledním závěrečném vysvědčení s vyznamenáním, zároveň mu byla udělena pochvala za reprezentaci školy v soutěžích.

Jakub Sochor

V roce 2019 (vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2018) se držitelem Ceny rektora ZČU v Plzni stal student gymnázia Blovice Jakub Sochor (sportovní střelba). Účastník MSJ a Světových pohárů se vedle sbírání úspěchů na poli sportovním může pochlubit vynikajícím školním prospěchem a také impozantním výčtem mimoškolních aktivit. Pravidelně se účastní olympiád zařazených do seznamu soutěží MŠMT, ale i dalších projektů jako např. MEET-CINCH, Vesmír nás spojuje, EuropaSecura, Soutěž pro vodu a řady dalších.

jakub-sochor-cena-rektora-zcu-2018

Eliška Fajfrlíková

V roce 2018 (Vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2017) se držitelkou Ceny rektora ZČU v Plzni stala studentka Sportovního gymnázia Plzeň Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik). Na posledním hodnoceném vysvědčení dosáhla průměru známek 1,85. Sportovní kariéru úspěšně zvládá v kombinaci s denním studiem.

eliska-fajfrilova-06

Jakub Dobrý

V roce 2017 (Vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2016) se držitelem Ceny rektora ZČU v Plzni stal student Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí jachtař Jakub Dobrý. Na gymnáziu jej hodnotí jako výborného žáka, který dosáhl průměru všech známek 1,25 (prospěl s vyznamenáním). Pravidelně se účastní krajských kol matematické či fyzikální olympiády.

Jakub Dobrý, Cena rektora ZČU v Plzni 2016

Marie Horáčková

V roce 2016 (Vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2015) se držitelkou  Ceny rektora ZČU v Plzni stala studentka  Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí Marie Horáčková. Vedle vynikajících sportovních výsledků dosáhla v hodnoceném období průměru známek 1,92. Po maturitě, která ji letos čeká, plánuje pokračovat ve studiu na vysoké škole.

barbora-horackova-cena-rektora-zcu-2015

Lucie Staňková

V roce 2015 (Vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2014) se držitelkou  Ceny rektora ZČU v Plzni stala studentka Gymnázia J. Š. Baara v Domažlicích Lucie Staňková. V hodnocením období měla na vysvědčení průměr známek 1,08. Účastní se všech třídních mimoškolních aktivit, ve volném čase doučuje slabší spolužáky. Ředitelka školy Jana Štenglová ji charakterizovala jako velmi skromnou, sympatickou slečnu, která absolutně nedává na odiv svoje úspěchy a nepožaduje ve škole prakticky žádné úlevy. Jde podle ní o člověka s velkou vůlí, nadhledem a v neposlední řadě o osobu disponující slušností a osobním šarmem.

sportovec-plzne-2014-cena-rektora-stankova

Jana Reissová

První držitelkou Ceny rektora ZČU v Plzni se v roce 2014 (Vyhlášení Sportovce Plzně za r. 2013) stala atletka Jana Reissová. Kromě vynikajících sportovních výsledků se mohla pyšnit také vynikajícím prospěchem. Tehdejší studentka Gymnázia na Mikulášském náměstí v hodnoceném období prospěla s vyznamenáním, průměr známek na posledním pololetním vysvědčení měla 1,25.

jana-reissova-cena-rektora