Sportovec Plzně

Nadace sportující mládeže stojí za vznikem tradice ocenění nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích žactva a dorostu, které má v Plzni dlouholetou historii. Slavnostní vyhlášení prestižní ankety pořádá pod záštitou primátora města Plzně a již řadu let se koná v důstojných prostorách obřadní síně plzeňské radnice. Město Plzeň tímto způsobem spolu s Nadací sportující mládeže vyjadřuje sportovním nadějím poděkování za vynikající reprezentaci města v tuzemsku i zahraničí.

Samotné slavnostní odpoledne spojené s oceněním těch nejlepších, ale také související výstava, jsou vyjádřením uznání za to, čeho mladí sportovci a sportovkyně díky svému nasazení, vůli, pracovitosti a odhodlanosti dosáhli. Ne ze všech se jednou stanou zářivé hvězdy sportovního nebe. Sport jim ale pomůže při pěstování pevné vůle, v upevnění fyzické kondice a ve vštípení smyslu pro fair-play. To jsou vlastnosti a hodnoty, které s jistotou naleznou uplatnění i v jejich „mimosportovním“ životě. Připomínkou toho, že život není jen o sportu, ale je potřeba myslet také na kvalitní vzdělání, je Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Ta se v rámci Sportovce Plzně uděluje za skloubení studijních a sportovních výsledků.

Úspěchy sportovců a sportovkyň v žákovských a dorosteneckých kategoriích mnohdy stojí tak trochu ve stínu titulů dospělých. To je pochopitelné, ale neznamená to, že bychom na sportovní naděje měli zapomínat. Právě ony jsou budoucností a příslibem pro další úspěchy v kategoriích seniorů. Jsme rádi, že při vyhlášení Sportovce Plzně v kategoriích žactva a dorostu na plzeňské radnici dochází k propojení obou těchto světů. Mladí sportovci přebírají ocenění nejen od nejvyšších představitelů města a zástupců Nadace sportující mládeže, ale také z rukou úspěšných seniorských sportovců. Nejeden z nich byl přitom na radnici ještě před pár lety mezi oceňovanými sportovními nadějemi.

Všichni jednou stojí na začátku. K naplnění svých sportovních snů potřebují pomoc, radu, povzbuzení. Toho se jim dostává od rodičů, ale také od trenérů. Ti jsou v rámci Vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně v kategoriích žactva a dorostu oceňováni za dlouhodobou obětavou práci s mládeží, vyhlašován je také Trenér roku mládeže.

Ve zpravodajské sekci portálu www.sportovecplzne.cz pak můžete sledovat aktuální informace o úspěších plzeňských sportovních nadějí, jejich výsledky, rozhovory s nimi a další zajímavé informace. Pro aktuální informace se určitě vyplatí sledovat také Facebook Nadace spoertující mládeže.