Jaroslava Šmrhová (házená)

smrhova-001Jaroslava Šmrhová je šéftrenérkou Regionálního házenkářského centra v klubu DHC Plzeň. Od svých 15 let se věnuje trénování nejmenších házenkářek. Spolupodílela se na výchově řady reprezentantek i hráček hrajících soutěže v zahraničí.

Má velkou zásluhu na tom, že se mladší žákyně DHC Plzeň probojovaly v posledních šesti letech vždy na MČR, a po každé se vrátily s medailí! V sezoně 2014/15 dovedla starší žačky k bronzu, mladší žačky k 1. místu z MČR. Vedla také stříbrné družstvo Plzeňského kraje na Hrách letní olympiády dětí a mládeže.

V sezóně 2015/16 získala mistrovský titul s mladšími žákyněmi DHC Plzeň. S družstvem starších žaček dosáhla v konkurenci 70 družstev z celého světa na stříbrnou medaili na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup.

Na jaře 2016 získala v anketě Českého olympijského výboru titul Trenérka – cvičitelka roku. Ve stejné době ji její svěřenkyně přihlásily do ankety Díky, trenére. Zde v konkurenci 1800 trenérů z celé republiky a z různých sportů postoupila až do nejužšího finále a celkově obsadila druhou příčku.

V současnosti připravuje družstvo starších žaček a je trenérkou Olympijského výběru Plzeňského kraje. Asistuje na reprezentačních srazech nejmladších reprezentantek. Aktivně připravuje minikempy a turnaje v rámci Regionálního centra a je hlavní organizátorkou Memoriálu Karla Šulce. Jedná se o největší turnaj pro nejmenší házenkářky, posledního ročníku se účastnilo 77 družstev (808 účastnic). V roce 2017 se uskuteční již 26. ročník.

V roce 2017 paní Jaroslava Šmrhová oslavila čtyřicáté narozeniny.

Jaroslava Šmrhová

Jaroslava Šmrhová s dcerou Annou, dorosteneckou reprezentantkou ČR v házené

Pošlete přání, vzkaz nebo poděkování

[contact-form-7 id=“112″ title=“Kontaktní formulář 1″]