Adam Uhlíř se ohlíží za halovým ME

Před pár dny se Adam Uhlíř (TJ Plzeň-Litice) vrátil z belgických Antverp, kde se konalo halové Mistrovství Evropy v pozemním hokeji.

Adam patří k borcům, který si za svoje výkony v minulosti vysloužil podporu z grantu Talent Plzeň Nadace sportující mládeže. Účast na halovém ME je individuálním úspěchem jak pro hráče samotného, tak pro oddíl pozemního hokeje v tradiční baště tohoto sportu v Plzni-Liticích.

Na českou reprezentaci čekal hned na úvod soupeř z nejtěžších – favorizované Německo. V jeho sestavě se objevil i dvojnásobný olympijský vítěz z Pekingu a Londýna Moritz Fürste. Němci se prosazovali především z trestných rohů, které bývají vyústěním tlaku týmu na branku soupeře.

plzen-litice-tym

Ilustrační foto. Tým mužů TJ Plzeň-Litice, k jehož oporám patří i reprezentant Adam Uhlíř

„Pokud porovnávám dosavadní zápasy, které jsme odehráli s Německem, Polskem, Ruskem a Dánskem, tak jediní s kterými jsme nedrželi krok, byli Němci. Ti jsou v hale dominantní. Všechny zápasy byly vyrovnané a rozhodovalo se pouze v tom, kdo si v tu chvíli na hřišti více věří a dovolí si. Musím však říci, že mne zaujala hala a publikum v ní. Hala byla opravdu pěkná, rozlehlá, sice s trochu netradičním povrchem. Míček trochu skákal, ale na druhou stranu to bylo velmi rychlé a tím zajímavé. Na první zápasy tolik lidí nechodilo. Ale v sobotu a hlavně v neděli už to bylo jiné kafe,“ ohlédl se za startem na halovém ME Adam Uhlíř.

Po porážce s Němci si Češi spravili chuť v utkání s Dánskem, které rozstříleli 9:1. Porážka v rozhodujícím zápase s Polskem znamenala boj o udržení nejvyšší divize.

Do tabulky o udržení se Čechům počítal zápas s Dánskem, takže pro zachování účasti v elitní skupině bylo klíčové zvládnout zápas s Ruskem. To se podařilo, když tým trenéra Troníčka dokázal z poločasového stavu 1:3 celé utkání dotáhnout do vítězného konce. V posledním utkání Češi zvítězili nad Švýcarskem 4:2, a to ještě Adam Uhlíř nedal penaltu.

Českou reprezentaci ještě letos v zimě čeká halové Mistrovství světa, které se uskuteční od 7. do 11. února v Berlíně. Na národní tým ve skupině čekají soupeři z Trinidadu a Tobaga, Kazachstánu, Austrálie a opět Němci a Poláci. První čtyři týmy postupují do čtvrtfinále, což bude cílem českého týmu. Nezbývá než držet palce, aby u toho byl opět i Adam Uhlíř.

Skupina A

Česká republika – Německo 1:8 (0:3)
Česká republika – Dánsko 9:1 (5:0)
Česká republika – Polsko 2:3 (0:2)

Skupina o udržení

Česká republika – Rusko 4:3 (1:3)
Česká republika – Švýcarsko 4:2 (3:1)

Konečné pořadí:

1. Rakousko
2. Belgie
3. Německo
4. Polsko
5. Česká republika
6. Rusko
7. Švýcarsko
8. Dánsko