Adam Uhlíř v nominaci národního týmu na ME v halovém pozemním hokeji

Litický oddíl pozemního hokeje bude mít svého zástupce na evropském halovém šampionátu v pozemním hokeji, který se od 12. do 14. ledna uskuteční v Belgii. Na soupisce týmu České republiky nechybí jméno Adama Uhlíře.

adam-uhlir-ph

Belgie udělala v posledních deseti letech v pozemním hokeji obrovský výkonnostní skok. I proto bylo pořadatelství zimní odnože tohoto sportu svěřeno vlámským Antverpám. Do přímořského města se sjede osmička elitních evropských týmů včetně České republiky.

Adam Uhlíř, který patří mezi sportovce podporované v minulosti Nadací sportující mládeže prostřednictvím grantu Talent Plzeň, bude po Jakubu Koryťákovi teprve druhým hráčem v litické historii, který se dostal do nominace na tuto vrcholnou akci.

K favoritům turnaje patří hned úvodní soupeř českých pozemkářův základní skupině – tým Německa. Ten dokázal vyhrát všechna ME vyjma jediného, kdy mu titul sebral tým Ruska. Cílem českého týmu je postup ze základní skupiny do semifinále. To by znamenalo vyhnout se skupině o udržení a s klidnou hlavou se pokusit dostat na stupně vítězů.

„Těším se na úplně jiný hokej, než jsem v nároďáku zažil. Zatím jsem hrál za naši republiku jen venkovní pozemní hokej, jsem zvědav na tempo hry v hale na mezinárodní úrovni,“ vyhlíží svoji premiéru na halovém ME Adam Uhlíř.

Rozpis turnaje:

12. leden 2018

Česká republika – Německo
Česká republika – Dánsko

13. leden 2018

Česká republika – Polsko

Semifinále

14. leden

Skupina o udržení a finálové boje

Ve druhé skupině se utkají týmy Rakouska, Švýcarska, Ruska a domácí Belgie.