Adéla Kožíšková je mistryní Evropy

Pozemní hokejistka Adéla Kožíšková, hráčka TJ Plzeň – Litice, si o minulém víkendu pověsila na krk zlatou medaili z mistrovství Evropy U21 v halovém hokeji. Češky měly na turnaji nejmladší tým, přesto nepoznaly hořkost porážky.

Ve finále s Běloruskem český tým prokázal pevné nervy. Po remíze v základní hrací době o vítězství rozhodovaly až samostatné nájezdy, po kterých mohla naplno propuknout česká radost.

Patnáctiletá Adéla Kožíšková nastupovala v obraně, kde si plnila především defenzivní úkoly. Svoje výkony na šampionátu ale ozdobila i gólovou trefou v utkání s Itálií, díky které Češky v tomto utkání vybojovaly remízu.

Adéla je důkazem toho, že dívčí složka je v Liticích, tradiční baště pozemního hokeje, na vzestupu. Veleúspěšná loňská sezona svěřenkyni trenérů Tomáše Levého a Richarda Doležala vynesla až do nominace na nejlepší sportovce města Plzně loňského roku v kategoriích žactva. Společnost jí tam dělá i oddílová kolegyně Lucie Dolívková. Obě děvčata v loňském roce vybojovala 2. místo na EuroHockey5s U16 v Praze a 3. místo na EuroHockey U18 v Glasgow. K tomu Adéla přidala i dva domácí republikové tituly (v kategorii starších žákyň a dorostenek).

plzen-litice-koziskova-2016-02

adela-koziskova-2016-01