AE klub LADY Plzeň veze medaili z MČR ve sportovním aerobiku a fitness

Od 1. do 2. října se v Brně konalo Mistrovství České republiky FISAF AEROBIC and FITNESS. AE klubu LADY Plzeň měl na tomto Mistrovství zastoupení ve čtyřech kategoriích, a to ve sportovním aerobiku a v kategorii fitness Aerobic Grande.

Na základě dosažených výkonů ve II. VT v kategorii youth ženy dostala možnost se tohoto mistrovství zúčastnit Janka Sýkorová. Po velmi pěkném provedení své sestavy obsadila 19. místo a dokázala, že v I. VT má své místo.

Barbora Hajžmanová startovala na MČR tuto sezónu v kategorii sportovní aerobik youth ženy již podruhé, po loňském 18.místě se letos probojovala do finále a obsadila krásné 10. místo.

Youth duo Barbora Hajžmanová a Sofie Lohrová bylo na MČR nováčkem. Přestože se finálové kolo našemu duu moc nepodařilo a jak vyslovila jedna z trenérek: „postup do finále byl za pět minut dvanáct“. Ve finále děvčata předvedla kvalitní výkon a 6. místo na MČR je velkým úspěchem.

Adult duo Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková se bohužel nakonec MČR nemohlo zúčastnit pro zranění Barbory Bucháčkové, která raději šetřila zraněnou nohu na listopadové MS. Eliška Fajfrlíková měla možnost startu v kategorii adult ženy a tento start využila.
I přesto, že choreografie pro duo není ideální do kategorie jednotlivci, dokázala se Eliška svým výkonem probojovat do finálové šestky. Nakonec obsadila v královské disciplíně, kterou kategorie dospělých žen je, nádherné 5.místo.

Kromě sportovního aerobiku měl náš klub zastoupení i v kategorii fitness týmů Aerobik Grande ve věkové kategorii adult. S choreografií DJ BOBO si Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Hana Malánová, Eliška Marešová, Štěpánka Tomíčková, Kateřina Jiskrová, Adéla Duchková a Anežka Havlíková odváží z Brna 3. místo.

Děvčata se nyní připravují na Mistrovství světa, které se uskuteční 2. 11. v ostravské hale Gong.