Anketa Sportovec Plzně 2022 v kat. mládeže bude vyhlášena 11. dubna 2023

V dubnu se uskuteční slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Plzně 2022 v kategoriích žactva a dorostu, které pořádá Nadace sportující mládeže.

Pro juniory a dospělé proběhne vyhlášení akce Nejúspěšnější sportovec roku. Ten pořádá Plzeňská sportovní unie ve spolupráci s agenturou SPORT ACTION. To proběhne v pondělí 3. dubna v sále Měšťanské besedy v Plzni.

„Plzeň je sportovním městem, které má tu čest každoročně stanout díky našim sportovcům na mnoha stupních vítězů národních i mezinárodních šampionátů a významných akcí. Vážím si obou organizací, které vyhlašují nejlepší sportovce, kolektivy a trenéry v daných kategoriích, které se vhodně doplňují.“ prozradil radní města pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek, který se ceremoniálů plánuje zúčastnit osobně.

„Slavnostní vyhlášení sportovců ve věku 10 až 19 let, kteří jsou rozděleni do kategorií mladší a starší žactvo a dorostenci, proběhne v úterý 11. dubna na radnici města Plzně. Součástí ocenění bude i ocenění výkonu roku, trenéra roku a trenéra za celoživotní práci s mládeží.“ Shrnul základní parametry Petr Chvojka, předseda správní rady Nadace sportující mládeže. Tomuto vyhlášení předchází i výstava nejúspěšnějších sportovců v Mázhauzu radnice města, která probíhá od 24. 3. do 14. 4. 2023.