Antonín Dvořák

Všestranný sportovec tělem i duší. V mládí vynikal v atletice i plavání, naprosto bravurně ale ovládal především pingpongovou pálku. Ve stolním tenisu reprezentoval Československo v juniorské i seniorské kategorii. Pálku držel v levé ruce, do fotbalového míče se opíral jistější levou nohou.

antonin-dvorak-003

Dlouhodobě působil mimo jiné na 33. ZŠ ve Skvrňanech, kde jsou fotbalové třídy, v roli zástupce ředitele pro sport. Tato ZŠ je zároveň partnerskou školou fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň.

Mezi absolventy školy patří několik desítek hráčů, kteří se následně objevili nebo objevují nejen v současném kádru FC Viktoria Plzeň, ale i v zahraničních ligových soutěžích nebo dalších týmech 1. a 2. fotbalové ligy. Mezi ně patří např. Petr Čech, Patrik Ježek, Jaroslav Šedivec, Robert Vágner, bratři Smíškové, Pavel Fořt, Martin Fillo nebo David Limberský.

Největší radostí a zároveň odměnou pro Antonína Dvořáka byla a je úspěšná kariéra hráčů, u jejichž hráčských začátků byl. Největší zklamáním naopak bylo, když některý z velkých talentů nedosáhl na to, pro co byl vychováván – neměl charakter hráče.

Antonín Dvořák v roce 2019 slaví kulaté jubileum. Bude mu 70 let.

Nebyly nalezeny žádné obrázky