Atleti bojovali na několika frontách. Píchalová přispěla k vítězství na „mezistátku“

Na víkendovém mistrovství Evropy do 22 let ve švédském Gävle se v konkurenci nejlepších evropských atletů představila kladivářka Kateřina Skypalová, překážkářka Tereza Jonášová a výškař Josef Adámek.

Nejlepší sportovkyně Plzně 2017 v kategorii dorostu Kateřina Skypalová si v kladivu žen zajistila finálovou účast hned v první sérii výkonem 60,11 m. Finále závodnici hájící nyní barvy USK Praha nevyšlo úplně podle představ. Svoje náčiní poslala nejdále hned prvním pokusem, který měl hodnotu 60.56 m. Dalšími hody se už přes šedesát metů nedostala a to stačilo na 12. místo. Z titulu mistryně Evropy se radovala Ruska Sofia Palkina, která jako jediná přehodila sedmdesátimetrovou hranici.

Kateřina Skypalová

Kateřina Skypalová (ilustrační foto).

Překážkářka Tereza Jonášová (AK Škoda Plzeň) postoupila z rozběhu do semifinále. Brány finále už ale zůstaly uzavřené a Tereza tak celkově skončila na patnáctém místě, kterým překonala svoje umístění z mistrovství Evropy juniorů, kde skončila sedmnáctá.

tereza-jonasova-03

Tereza Jonášová (ilustrační foto).

Výškař Josef Adámek si v kvalifikaci vylepšil osobní rekord na 216 centimetrů. Ve finále za svým novým maximem zaostal a 211 cm stačilo na dvanácté místo.

Na univerziádě v Neapoli potvrdila svoje kvality Tereza Hrochová (AK Škoda Plzeň). V půlmaratonu skončila třináctá, mezi Evropankami pak byla dokonce čtvrtá nejlepší. Dálkařka Tereza Křížková skončila šestnáctá. Za zmínku stojí i bronz chodkyně Anežky Drahotové, kterou v jejích začátcích také podporovala Nadace sportující mládeže.

Česko ovládlo mezistátní utkání dorostu

Slovenská Trnava hostila již tradiční mezistátní utkání dorostu. O co nejlepší umístění se zde snažili atleti a atletky z České republiky, Maďarska, Slovinska a Slovenska.

Kategorii dorostenců i dorostenek kralovaly české barvy. Svůj podíl na tom má i Barbara Píchalová (AK Škoda Plzeň), která prolétla trať na sto metrů překážek v čase 13.92 a jak je jejím dobrým zvykem, nechala všechny soupeřky za svými zády.

Barbara Píchalová (ilustrační foto).