Atleti sbírali úspěchy na mezinárodní scéně. Plzeňané přispěli k triumfu na mezistátku

Česká juniorská reprezentace dominovala na mezistátním atletickém utkání v maďarském Györu, kde za sebou nechala soupeře z Maďarska, Slovenska a Slovinska. Výrazným příspěvkem se na vítězství podíleli zástupci plzeňské atletiky.

Zástupci plzeňské atletiky na mezistátním utkání v atletice. Foto: AK Škoda Plzeň

V disku juniorů se soutěžilo až o třetí místo, když si první dvě místa s odstupem třídy nárokovali plzeňští Forejt Twins. Zvítězil Jakub Forejt výkonem 61,75m, což je momentálně druhé místo v Evropě. Pozadu nezůstal ani Michal Forejt, který poslal své náčiní do vzdálenosti 61,18m (třetí místo v Evropě).

Prvním místem přispěla také Linda Hettlerová, která časem 24,07 sec na setinu splnila nominační kritérium na trati 200m a na evropském šampionátu se představí nejen ve štafetě na 4x100m, ale i na 200m.

Z vítězství se v  Maďarsku radoval také výškař Jan Štefela, který zdolal laťku ve výšce 208cm. Svoje kvality potvrdila v dálkařském sektoru Linda Suchá, která veleskokem dolétla až na 643cm, byť s hodně velkou nedovolenou podporou větru. Novým osobákem si vítězství v tyčce osladila Tereza Schejbalová, která zvládla 405 centimetrů. Filip Ličman bral na trati 400m př. stříbro, ale výkonem 51,86 se zařadil do evropské top šestky.

Denisa Majerová sedmá v týmové soutěži

Českým barvám se dařilo i v týmové soutěži družstev ve vícebojích, kterou hostila portugalská Madeira. Plzeňanka Denisa Majerová zde posbírala celkem 5104 bodů a společně se svými reprezentačními kolegy ovládla svoji skupinu.

Reprezentační družstva jsou rozdělena do třech skupin dle výkonnosti. Český tým svoji skupinu s přehledem ovládl a zajistil si tak skvělé sedmé místo v Evropě. V českém výběru nechyběli čtyři nejlepší vícebojaři a vícebojařky jako Kateřina Cachová, Jiří Sýkora nebo Adam Sebastián Helcelet, ale také právě plzeňská Denisa Majerová, pro kterou to bude jeden z největších sportovních výsledků dosavadní kariéry.

České vícebojařky. Denisa Majerová na snímku vpravo. Foto: AK Škoda Plzeň

V běhu do vrchu se předvedla Tereza Hrochová

Zástupci plzeňské atletiky nechyběli ani ve švýcarském Zermattu, kde se konalo mistrovství Evropy v běhu do vrchu. Tereza Hrochová (AK Škoda Plzeň) se podle očekávání skutečně předvedla ve skvělé formě. Desetikilometrovou trať s převýšením přes 1000m zvládla jako devatenáctá nejlepší v Evropě.

Díky tomuto pomohla českému týmu žen na celkové šesté místo v Evropě. Jeden z nejtěžších závodů v kariéře Terezy Hrochové tak byl odměněn i nejlepším životním výsledkem.

„Je to další skvělý výsledek jak pro Terku, tak pro náš klub. Jedná se totiž už o čtvrtou členku našeho klubu, která bude mít po letošní sezóně umístění v evropské desítce. Tereza Petržilková a Anna Křížková obě 4. místo Evropské hry, Denisa Majerová 7. místo ME družstev ve vícebojích a nyní šesté místo Terky ze šampionátu do vrchu. Terky reprezentační mise však ještě nekončí, protože už za týden jí čeká světová univerziáda v Neapoli, kde poběží půlmaratón,“ neskrýval radost Michal Černý z trenérského týmu AK Škoda Plzeň.

Tereze Hrochová (uprostřed). Foto: AK Škoda Plzeň