Atleti škody Plzeň mají dvě zlata z MČR v krosu mládeže

První venkovní republikové klání v této sezóně se konalo v zámeckém parku Slavkova u Brna, kam se sjeli nejlepší čeští krosaři v dorosteneckých a žákovských kategoriích.

Mezi medailové favority patřil loňský žákovský mistr ČR Jan Škarban. Talentovaný běžec i v dorostenecké kategorii potvrdil formu, když cílovou pásku na trati 4 km proťal časem 12:56 min. jako první a stal se znovu mistrem České republiky.

O největší překvapení šampionátu se postarala mladší žákyně Ema Nováková, pro kterou se jednalo o vůbec první republikové mistrovství v kariéře. Mladičká závodnice se již od startu držela mezi desítkou nejlepších, aby ve druhém kole kilometrového okruhu dokázala probojovat do samotného čela závodu. Do cíle přiběhla v čase 7:22 min. jako nová mistryně republiky své kategorie.

Cenný kov naopak těsně unikl Kristýně Dvořákové, která se o něj pokoušela v kategorii dorostenek a nakonec skončila na čtvrtá. V top deseti se umístil také dorostenec Martin Honl, jehož bojovný výkon stačil na osmou příčku.

V celkové medailové bilanci tak AK Škoda Plzeň mistrovství v přespolním běhu ovládl stejně jako před tím MČR ve vícebojích a chůzi i halový šampionát.