Atleti Škody Plzeň za sebou mají úspěšné představení na MČR mužů a žen

Celkem 10 cenných kovů, z toho dvě zlaté, dvě stříbrné a šest bronzových. To je bilance závodníků AK Škoda Plzeň z MČR mužů a žen v atletice, které se konalo v Brně. V medailové bilanci Plzeň předskočil pouze trojlístek profesionálních klubů z hlavního města.

Foto: AK Škoda Plzeň/J. Kucharčík

Na úspěchu se podílela i nastupující generace včetně závodníků a závodnic, kteří přecházejí z juniorských kategorií mezi dospělé, což potěšilo i trenéra Michala Černého. „Ještě více než zisk medailí nás těší fakt, že po předchozích dvou letech, kdy jsme v podobných statistikách vládli mezi juniory, máme už nezpochybnitelné výsledky i mezi seniory napříč republikou,“ uvedl Michal Černý.

A kdo se o zisk medailí zasloužil? Zlaté vystoupení předvedla na šampionátu Tereza Jonášová na 400m př., která tak pokračuje ve skvělé formě po nedávném mistrovství Evropy do 22 let.

Další účastník ME do 22 let, výškař Josef Adámek, pro sebe zajistil stříbro skokem 217cm. V kladivářském kruhu roztočil své náčiní Patrik Hájek takovým způsobem, že z toho bylo další stříbro.

Spolehlivou sběratelkou medailí je Tereza Hrochová, která v této tradici pokračovala i v Brně. Stříbro brala ve stýplu a bronzovou medaili přidala na trati 5000m.

Dalšímu bronzovému úspěchu plzeňské atletiky tleskalo pro změnu zaplněné brněnské náměstí, kde v rámci republikového šampionátu proběhla výška žen. Medaili si zde na krk pověsila Denisa Majerová.

Čtvrtkařský závod žen viděl hned tři nejlepší výkony roku. Za Vondrovou a Hejnovou proťala cílovou pásku jako třetí plzeňská Tereza Petržilková v osobním rekordu 53,47sec.

Závěr pro Škodováky rekordního šampionátu v počtu medailí zakončily naprosto stylově štafety. Historicky druhý nejrychlejší čas ČR 3:40,29 min. ve štafetě 4x400m žen předvedlo kvarteto Jonášová, Suráková, Hettlerová a Petržilková, a to nemohlo znamenat nic jiného než titul mistryň ČR.

Dva nové krajské rekordy a dvě bronzové medaile cinkly také ve štafetách na 4x100m. Ženská štafeta běžela ve složení Píchalová, Hettlerová, Suchá a Majerová za 46,12 sec a jejich mužští kolegové Ličman, Maruštík, Rež a Procházka doběhli v čase 41,26 sec.

Foto: AK Škoda Plzeň