Atleti Škody sbírali cenné kovy na MČR do 22 let

Plný tucet medailí vezou atleti klubu AK ŠKODA Plzeň z víkendového MČR do 22 let, které se uskutečnilo v Kladně. Podobnou sbírkou se nemůže chlubit žádný jiný klub včetně Dukly Praha, USK Praha nebo Olympu Brno.

Dvě zlaté medaile patří Anně Zekuciové, která vyhrála skok daleký i trojskok. Nejcennější kov brala i mužská štafeta na 4×100 m ve složení Sova, Kubeš, Ličman, Maruštík, která útočila na krajský rekord. Ten nakonec odolal, byť k přepisování historických tabulek chybělo jen málo.

Druhým místem na sebe upozornila sedmnáctiletá Kateřina Skypalová, která v hodu kladivem patří ve své kategorii k celosvětové špičce. Druhou příčku vybojovala v hodu oštěpem a také ve vrhu koulí Kateřina Klailová. Bronzové zklamání naopak prožila Tereza Jonášová, která v běhu na 400 metrů překážek pomýšlela ještě výš.

Skvělého výsledku dosáhl také Michal Forejt, jehož jméno nechybělo v širší nominaci nejlepších sportovců města Plzně loňského roku. Byť věkem ještě dorostenec, potrápil v soutěži i dospělé diskaře, za což byl po zásluze odměněn umístěním na stupních vítězů. V konečném pořadí mu patří třetí místo. Mezi výškařkami svoje kvality potvrdila Denisa Majerová, další z nejlepších sportovců města Plzně roku 2015 v kategorii dorostu. I ona si z mistrovství republiky veze bronzovou medaili.

Kvalitní práci s mládeží svým výsledkem potvrdila také štafeta AK Škoda Plzeň na 4×400 metrů žen ve složení Meczlová, Majerová, Suráková, Kováříková, která získala bronzové medaile. Jména všech dívek se v minulosti objevila v nominacích na nejlepší sportovce Plzně v mládežnických kategoriích a svými výsledky se zařadily do systému podpory Nadace sportující mládeže.

„Po otevření nového atletického areálu v Plzni v roce 2013 začal v Plzni neuvěřitelný atletický boom, který díky tréninkovým podmínkám a podpoře všech partnerů klubu začal sbírat pomalu nejedny úspěchy, hlavně z řad mládežníků. A po třech letech této práce se můžeme začít postupně měřit s republikovou konkurencí i v seniorské kategorii. Obrovského uznání se nám na tomto mistrovství dostalo z řad atletických odborníků napříč republikou, že v Plzni se udělalo za poslední tři roky opravdu kus poctivé práce,“ uvedl k úspěchu plzeňských atletů Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

ak-skoda-plzen-2016