Atleti Škody za sebou mají perný víkend. A úspěšný!

O právě uplynulém víkendu hostil Hradec Králové Mistrovství Čech v soutěžích družstev. S rolí favorita se zde s přehledem vypořádal tým juniorů AK ŠKODA Plzeň, který zvítězil a stal se tak mistrem Čech.

juniori-skoda-plzen-2018

Úspěšná juniorská výprava z Mistrovství Čech. Foto: AK Škoda Plzeň

Plzeňský výprava za sebou nechala silný Kolín i dva pražské kluby Olymp a Spartak Prahu. Může tak v boji o titul mistra ČR vyzvat nejen nejlepší týmy mistrovství Čech, ale i Moravy a sedmý nejlepší juniorský tým Evropy Slávii Praha.

Skvěle poskládaný tým juniorů tak před sebou bude mít velkou výzvu v podobě zisku republikové medaile. Juniorské týmy jsou tradičně vnímány jako vstupní brána do světa dospělé atletiky a Plzeňané si tuto bránu hodlají vyšperkovat některým z cenných kovů.

Skvěle si v Hradci vedli účastníci letošního Mistrovství světa juniorů včele s úspěšným sourozeneckým duem Forejt Twins, posíleným pro tuto soutěž o hostujícího Dana Vejražku z Klášterce n. Ohří, který se pravidelně každé léto připravuje v plzeňském areálu. Jakub Forejt dokonce vytvořil nový krajský rekord v hodu diskem (výkonem 59,49 m).

Tým juniorů AK ŠKODA Plzeň doprovodí do boje o republikový titul i juniorky, které za posledních 5 let posbíraly z těchto finálových bojů čtyři cenné kovy. Plzeňanky opět dokázaly, že čím větší závod, tím větší je jejich motivace a jiné by to nemělo být ani ve finále. Momentální čtvrté místo proto v klubu berou s velkou rezervou a věří, že si děvčata veškerou sílu schovávají právě do boje o titul mistryň ČR.

Při něm by se měly v plné síle představit všechny opory v čele s Kateřinou Skypalovou, Annou Surákovou nebo Terezou Schejbalovou, které patří k juniorské republikové špičce. Finále bude koncem září hostit Slavia Praha, coby obhájce titulu. Vítěz tohoto klání bude mít čest postoupit do juniorské ligy mistrů a utkat se s 16 nejlepšími týmy Evropy. Velkým vyzyvatelem pro AK Škoda Plzeň tak bude právě domácí Slavia Praha, která letos skončila v evropské juniorské lize mistrů na výborném 7. místě.

Atleti závodili také na žákovském Mistrovství Čech

Žádnou taktikou nebo nervy svázaný výkon, ale především radost z atletiky. V tomto duchu se žáci plzeňské Škody představili na Mistrovství Čech a odměnou jim byl zisk stříbrných medailí a status druhého nejlepšího žákovského týmu z Čech ve skupině A. Plzeňští chlapci si tímto zároveň vybojovali postup do finále MČR, při kterém je zajisté bude čekat jejich doposud největší závodní klání.

Plzeň hostila finále družstev mladšího žactva. Atmosféra byla jako na Diamantové lize

Neuvěřitelná tisícovka návštěvníků zavítala podle pořadatelů z AK Škoda Plzeň na dětské atletické závody, které o víkendu hostila Plzeň. Mladí atleti si mohli užít atmosféru, která si nezadala s Diamantovou ligou. Skandované potlesky, fandění napříč kluby, medaile, poháry i věcné ceny pro jednotlivé týmy. Děti z Plzeňského a Karlovarského kraje si ze závodu odnesly zážitky, na které budou určitě dlouho vzpomínat.

mladsi-zactvo-skoda-plzen-2018

Mladší žactvo AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň