Atletická špička měřila síly v Ostravě

Tereza Schejbalová

O víkendu v Ostravě proběhl mládežnický republikový šampionát. Mezi českou dorosteneckou špičkou se neztratili ani závodníci z Plzně.

Zlatý lesk dala svému vystoupení tyčkařka Tereza Schejbalová (AK Škoda Plzeň), která s přehledem vyhrála svojí soutěž výkonem 3,73 m a zároveň tak vylepšila svůj vlastní krajský rekord.

Tereza Schejbalová

Tereza Schejbalová

Titul republikového šampiona si z Ostravy odváží také výškař Jan Štefela (AK ŠKoda Plzeň), který si v dorosteneckém finále vylepšil osobní rekord na 194 cm.

Osobní rekord si na čtyřstovce vylepšil i další závodník plzeňské Škodovky Filip Ličman, který v Ostravě bral stříbro. Jeho čas 49,79 nestačil pouze na Daniela Vejražku z pražské Slavie.

Jen jedno volné místo na stupních vítězů nechali bratři Michal a Jakub Forejtovi (AK Škoda Plzeň), kteří se tak ve vrhu koulí postarali o medailový double mezi dorostenci. Oba vylepšili svá halová maxima. Michala výkon 17,67 m vynesl na druhou příčku, Jakubovi 17,02 m stačilo na bronz.

Hned dvě bronzové medaile si na krk může pověsit Linda Hettlerová (AKM Viktoria Plzeň), a to z běhu na 60 m a 200 m dorostenek. Na dvoustovce jí ve finále dělaly společnost Sára Čelišová (4. místo) a Linda Suchá (5. místo) ze Sokola SG Plzeň-Petřín.

Na stupně vítězů se Linda Suchá dostala ve skoku vysokém i dalekém. V obou případech vybojovala bronzovou medaili. Třetí místo ve vrhu koulí juniorů bral také její oddílový kolega Dominik Sládek.

Zklamáním naopak šampionát skončil pro Annu Surákovou, která v běhu na 800 metrů patřila k hlavním favoritkám. Kolize se soupeřkou a následná diskvalifikace znamenaly, že se její medailový sen tentokrát rozplynul. Více než čtvrté místo určitě bylo ambicí také dorostenecké štafety AK Škoda Plzeň na 4x200m ve složení Ličman – Procházka – Rež – Švajcr.

Cenné zkušenosti na republikovém šampionátu sbírala i řada dalších závodnic a závodníků z Plzně. Držíme palce, ať je v medaile přetaví příště.