Atletky Škody Plzeň mají bronz z MČR družstev

Atletky AK ŠKODA Plzeň v neděli při domácím MČR družstev přidaly další významný úspěch. Bronzem z MČR družstev navázaly na druhé místo v extralize žen. Podhoubí pro aktuální seniorské úspěchy se v předcházejících letech tvořilo v mládežnické základně klubu.

K úspěchu atletky hnalo i fantastické publikum, které bylo pověstným dalším hráčem týmem a přispělo k historickému úspěchu klubu, který je skvělým dárkem k letošnímu 70. výročí AK Škoda Plzeň.

mcr-druzstev-2017-publikum

Součástí týmu žen je řada věkově mladších závodnic i těch, které sbíraly úspěchy v dorosteneckých a juniorských kategoriích v minulých letech a jejich jména jsou veřejnosti známá z oceňování nejlepších plzeňských sportovců.

Právě v roce 2013 začal výsledkový raketový vzestup našich závodníků zejména mládežnických kategorií. Po čtyřech letech jsme se ale dočkali i velkého seniorského úspěchu.

I díky tomu se největší plzeňský atletický klub etabluje mezi elitou české atletiky. Úspěch ženského týmu předeslal již o den dříve tým mužů, který zvítězil v baráži o extraligu v Opavě a v příštím roce se opět představí v nejvyšší soutěži.

ak-skoda-plzen-zeny-mcr-druzstev-2017