Barbora Horáčková

In memoriam

Lukostřelbě se věnovala od dvanácti let v ostravském klubu. Jako dorostenka se dostala do státní reprezentace. Při vysokoškolských studiích měla šestiletou pauzu, ale po dokončení školy se ke střílení vrátila.

Více než 10 let reprezentovala Českou republiku, stala se mnohonásobnou mistryní ČR v halové, terénní a terčové lukostřelbě. V roce 2005 se účastnila Světových her v Duisburgu. V roce 2008 si vystřílela účast na LOH v Pekingu, kde nastřílela v eliminaci český rekord a skončila na 32. místě. Stala se první českou reprezentantkou v lukostřelbě na olympijských hrách za 28 let.

Barbora Horáčková byla také výborná trenérka, věnovala se mladým lukostřelcům. Dlouhodobě působila v LK Arcus Plzeň a přes 10 let spolupracovala s handicapovanými lukostřelci v TJ Halma Zbůch.

K lukostřelbě vedla i své dcery, Johanu a Marušku, kterým předávala své bohaté zkušenosti. Zejména Marie jde ve stopách své matky a patří k velkým nadějím české lukostřelby – je mistryní České republiky v juniorkách i v ženách, úspěchy sbírá i na mezinárodní scéně.

Barbora Horáčková podlehla zákeřné nemoci po mnohaletém boji 8. dubna 2018 ve věku 49 let.