Biatlonistka Denisa Brunátová udělala stříbrnou tečku za sezonou

Víkendové Mistrovství ČR v biatlonu žactva v Novém Městě na Moravě zakončilo zimní sezónu 2018/19.  Se stříbrnou medailí ze sprintu se z něj vrátila plzeňská závodnice Denisa Brunátová z Klubu biatlonu ELÁN ZRUČ.

denisa-brunatova-mcr-2019-01

Denisa Brunátová při závodu MČR. Foto: BK ELÁN ZRUČ

V aktuální sezoně Denisa Brunátová v závodech Českého poháru vybojovala 2x 2., 1x 3. a 1x 4. místo a v celkovém hodnocení se umístila na 4. příčce republikového žebříčku ve své kategorii. Stříbrnou medailí z republikového šampionátu zároveň završila svoje působení mezi žáky. V další sezoně ji čeká nelehký přechod do vyšší věkové kategorie, jako dorostenka navíc vymění vzduchovku za malorážku.

Denisu v Novém Městě na Moravě čekal nejprve závod s hromadným startem. V něm se ale závodnici Elánu Zruč vůbec nepovedla první střelecká položka, která ovlivnila průběh celého závodu. „Na sobotní závod s hromadným startem jsem se hodně těšila a dost jsem si věřila, ale asi zafungovala nervozita a hned první střeleckou položku jsem pokazila. Velkou ztrátu jsem do konce závodu už nedohnala,“ neskrývala zklamání svěřenkyně trenérů Tomáše Bystřického a Jakuba Nováka.

Neděle už ale patřila Denise. Zatímco na mistrovství světa ve švédském Östersundu letěla vstříc zisku titulu mistryně světa Němka Denise Herrmannová, na republikovém žákovském šampionátu si náladu po sobotním závodu spravila Denisa Brunátová. Ve sprintu skončila s jednou střeleckou chybou na druhém místě za vítěznou Annou Kulhánkovou.  

„Do nedělního klasického sprintu jsem nastoupila raději už bez očekávání, a možná i proto se mi střelecky dařilo a po dojetí do cíle jsem byla z výsledku – 2. místa – příjemně překvapená. Celkově hodnotím sezonu pozitivně, lyžařsky mi hodně pomohl Jakub Novák ze Sport Clubu Plzeň a střeleckou jistotu mi už několik let dává trenér Tomáš Bystřický,“ zhodnotila závod i celou sezonu Denisa Brunátová.

„Tak pěkných výsledků by Denisa samozřejmě nemohla dosahovat bez velké podpory rodičů, klubu, sponzorů. Poděkování patří mj. Nadaci sportovní mládeže, Plzeňskému kraji a dalším,“ doplnila Věra Bystřická, předsedkyně klubu BK ELÁN ZRUČ.

Denisa nechybí v nominaci v anketě Sportovec Plzně 2018 v kategorii staršího žactva.

denisa-brunatova-mcr-2019-02

Denisa Brunátová s diplomem a medailí za 2. místo ve sprintu ze závodu MČR 2019. Foto: BK ELÁN ZRUČ