Bravo! Plzeň má mistra světa. Jan Šindelář členem vítězné hlídky na MSJ ve sjezdu na divoké vodě

Bosna a Hercegovina, konkrétně město Banja Luka, hostilo od 23. do 28. července Mistrovství světa juniorů a U23 ve sjezdu na divoké vodě. Šampionát to byl pro české barvy na výsost úspěšný a svůj díl na tom má i Honza Šindelář, závodník oddílu kanoistiky TJ Lokomotiva Plzeň.

Jan Šindelář. Foto: TJ Lokomotiva Plzeň/Pavel Dole

Honza startoval hned ve čtyřech kategoriích. Ve sprintu kajakářů skončil na 13. místě o 4,78 sekundy za vítězným Slovincem Ostrbenkem. O jednu příčku mu medaile unikla v kajakářském sprint teamu, ve kterém byli Češi čtvrtí s odstupem necelých dvou sekund za vítěznou Itálií. V dlouhém závodě Honza dojel na desáté příčce.

Zlatou tečku za šampionátem ale plzeňský závodník udělal poslední den mistrovství. Jako člen hlídky juniorských kajakářů zajistil spolu s Vojtěchem Matějíčkem a Filipem Novákem pro Českou republiku titul mistrů světa. Češi startovali z poslední pozice a do cíle dojeli s devítisekundovým náskokem na do té doby vedoucí Francouze.

“Výhru jsme opravdu nečekali. Na startu bylo mnoho silných posádek a my jsme ze sebe museli vydat to nejlepší. Lehkou krizi uprostřed kaňonu jsme rychle vyřešili a do cílové roviny to opět nakopli. V cíli z toho bylo zlato a všechna ta euforie kolem byla neuvěřitelná,” shodli se po dojezdu členové vítězné posádky.

Jan Šindelář. Foto: TJ Lokomotiva Plzeň/Pavel Dole

Čeští mistři světa na stupních vítězů při MSJ a U23 na divoké vodě v Banja Luce. Honza Šindelář první zleva (z vítězného týmu). Foto: TJ Lokomotiva Plzeň/Pavel Dole

Čeští mistři světa (Honza Šindelář první zprava). Foto: TJ Lokomotiva Plzeň/Pavel Dole

Tento záznam byl publikován v Zprávy . Uložit odkaz do záložek.