Cenu rektora převzala Lucie Staňková

V rámci Vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně byla udělena také Cena rektora ZČU v Plzni. Ta se uděluje za skloubení sportovních a studijních výsledků.

Historicky druhou držitelkou této ceny se stala Lucie Staňková. Ocenění převzala přímo z rukou Miroslava Holečka, rektora Západočeské univerzity v Plzni. Atletka a vzpěračka TJ Start VD Plzeň měla na posledním vysvědčení průměr známek 1,08.

Lucka se účastní všech třídních mimoškolních aktivit, ve volném čase doučuje slabší spolužáky. Ředitelka školy ji charakterizuje jako velmi skromnou, sympatickou slečnu, která absolutně nedává na odiv svoje úspěchy a nepožaduje ve škole prakticky žádné úlevy. Jedná se podle ní o člověka s velkou vůlí, nadhledem a v neposlední řadě disponující slušností a osobním šarmem.

„Západočeská univerzita si váží studentů, kteří dokáží sladit svoje sportovní a studijní úsilí, což je v mnoha případech velmi obtížné. Proto jsem udělil Cenu rektora ZČU studentce, která dokázala vyvážit svoje vynikající sportovní výsledky také výborným prospěchem na gymnáziu,“ uvedl rektor ZČU v Plzni Miroslav Holeček.

sportovec-plzne-2014-cena-rektora-stankova