Česká děvčata vyhrála všechny zápasy ve skupině. V semifinále je čekají Rusky

Na ME do18 let Eurohockey Championships II. v pozemním hokeji skončily boje ve skupinách. V českém týmu vyztuženém plzeňskou trojicí Adéla Kožíšková, Lucie Duchková a Lucie Dolívková může vládnout spokojenost. Tři zápasy, tři vítězství a první místo ve skupině. Úspěšné vystoupení české reprezentace nese i výrazný plzeňský podpis.

Adéla Kožíšková byla v zápasech ve skupině jistotou zadních řad, pod jejíž taktovkou spoluhráčky rozehrály trojí koncert zakončený vítězstvím českých barev. Lucii Dolívkové zatím na turnaji chybělo střelecké štěstí, přesto neúnavně motala soupeřovu obranou, která často nevěděla, kam dřív skočit. Lucie Duchková pak dvěma gólovými trefami výrazně přispěla k českému triumfu ve skupině.

Prvním soupeřem Češek, které nastoupily v základní sestavě s kompletním plzeňským triem, bylo Rakousko. Výhra 3:1 znamenala dobrý odrazový můstek k prvnímu postupnému cíli, kterým byl postup ze skupiny.  

ME-U18-2018-Dolivkova-CR-AUS-01

ME-U18-2018-Koziskova-CR-AUS-02

ME-U18-2018-team-CR-AUS-03

Foto: 3x Petr Růžek

V druhém zápase si na české dívky brousily zuby Polky, které za poslední rok v soubojích s našimi děvčaty nepoznaly hořkost porážky. To se trochu projevilo v úvodu zápasu, ve kterém měl polský tým převahu. Tu navíc v 15. minutě přetavil ve vedoucí trefu.

Gólová ztráta ale Češky nezlomila, právě naopak. Polský tlak postupně ochaboval, zatímco česká reprezentace přidávala na tempu.  K vítězství ji gólově nastartovala Lucie Duchková, která po střele z hranice trestného kruhu, pohotově dorazila míček do prázdné branky a srovnala skóre.

Druhá půle již byla ve znamení českého týmu, který pozměnil taktiku a byl v útoku stále nebezpečnější, byť dlouho chybělo gólové vyjádření převahy. Lucie Dolívková se neúnavně probíjela přes levou polskou obranu, další tři střelecké momenty přidala Lucie Duchková. Rozuzlení nakonec přišlo dvě minuty před koncem zápasu, kdy Tereza Holubcová proměnila trestný roh. Následně naše dívky zkušeně soupeřkám nepůjčily míček až do závěrečného hvizdu a nepřipustily tak žádné drama.

ME-U18-2018-Koziskova-CR-POL-01

ME-U18-2018-duchkova-dolivkova-koziskova-CR-POL-03

ME-U18-2018-Duchkova-CR-POL-01

Foto: 3x Petr Růžek

Posledním soupeřem ve skupině byla Itálie. Proti soupeřkám z Apeninského poloostrova Češky vytáhly obranu až na polovinu soupeře, aktivním napadáním komplikovaly rozehrávku Italek a nutily je k chybám. Do vedení šly přesto z protiútoku soupeřky. Ještě v první půli ale srovnala Mexbauerová.

Druhá půle dala připomenout vývoj v prvním poločase. Tlak českého týmu a následně italský gól v padesáté minutě. S tím se ale odmítla smířit plzeňská Lucie Duchková. Probila se po levé straně do soupeřova kruhu, odkud nahrála na vyrovnávací gól Kateřině Horčičkové. Sama potom svojí druhou trefou na turnaji rozhodla o českém vítězství.

ME-U18-2018-koziskova-CR-ITA-02

ME-U18-2018-dolivkova-CR-ITA-03

ME-U18-2018-duchkova-CR-ITA-03

Foto: 3x Petr Růžek

Již v pátek hrají česká děvčata od 16:30 hod. semifinále proti ruskému výběru. Vítězky tohoto duelu mají kromě účasti v sobotním finále také zaručený postup do nejvyšší evropské divize pro příští Mistrovství Evropy. V druhém semifinále změří síly Skotsko s Rakouskem.

Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková a Lucie Duchková patří mezi sportovkyně, které si díky svým výkonům vysloužily zařazení do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň v předcházejícím roce.