Cyklistka Simona Spěšná suverénně vládne průběžnému pořadí Českého poháru v MTB XCO

Plzeňská závodnice Simona Spěšná pokračuje ve skvěle rozjeté sezoně. O víkendu měla v sobotu na programu třetí závod Českého poháru v MTB XCO v Novém Městě na Moravě.

simona-spesna-06-2018-01

Simona Spěšná na stupních vítězů. Foto: archiv Simony Spěšné

Na okruhu, který minulý víkend hostil světové hvězdy horských kol při závodu Světového poháru, nenašla ani v tomto závodě přemožitelku a s plným počtem bodů i nadále kraluje celkovému pořadí seriálu.

„Na tento závod jsem se moc těšila, chtěla jsem si užít stejnou trať, na které závodila moje nejoblíbenější závodnice Jolanda Neff. Bohužel byly nakonec z okruhu vypuštěny obtížné kamenité sekce, což mě velice mrzelo. Ale podařilo se mi vyhrát i bez nich a udržet vedení v Českém poháru, tak mám velkou radost,“ mohla se spokojeně ohlédnout za závodním víkendem Simona Spěšná.

Už příští víkend se Simona v rámci přípravy na další pohárový závod na Zadově, který je na programu za čtrnáct dnů, postaví na start závodu Mistrovství Plzeňského kraje v MTB XCO. Ten se bude konat v Plzni na Homolce.

„Doufám, že se mi podaří navázat na předchozí roky a získat pátý titul v řadě za sebou. Sezóna je náročná, tento týden budu spíš odpočívat, abych příští týden mohla věnovat intenzivnímu tréninku a připravila se na další část sezony,“ uvedla závodnice, která byla v loňském roce zařazena do programu podpory Talent Plzeň Nadace sportující mládeže a nechyběla ve výběru nejlepších sportovců města Plzně v kategorii staršího žactva.

simona-spesna-06-2018-02

Simona Spěšná. Foto: archiv Simony Spěšné

simona-spesna-06-2018-03

Simona Spěšná. Foto: archiv Simony Spěšné