Denisa Řáhová veze medaili z Evropského olympijského festivalu mládeže

Plzeňská rychlostní kanoistka Denisa Řáhová (TJ Prazdroj Plzeň) patří do vybrané společnosti šesti rychlostních kanoistů a kanoistek, kteří na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v maďarském Györu reprezentovali Českou republiku. A domů se vrací s medailí.

Denisa v posledních dvou letech nechyběla mezi nejlepšími sportovci Plzně v kategorii staršího žactva a díky svým výsledkům se dostala i do výběru pro EYOF, na kterém soutěží sportovci ve věku od 14 do 18 let.

Medailový úspěch přišel na trati 500 metrů v kategorii C2 mix. Denisa spolu s Jiřím Minaříkem uspěli v rozjížďkách i semifinále, aby si následně ve finálovém závodě dojeli pro bronzovou medaili za dvojicemi z Běloruska a Maďarska.

Povětrnostní podmínky panující v den závodu přitom nebyly ani zdaleka ideální. Kanoisté se museli potýkat s hustým deštěm a větrem, kvůli kterému byly dokonce finálové starty o více než půl hodiny odloženy. „Medaile jsou pro nás velkým úspěchem. Překvapila především smíšená deblkanoe, která postoupila ze semifinále posledním časem, což už byl sám o sobě pěkný výsledek,“ neskrýval spokojenost s medailovým výsledkem Denisy a Jiřího trenér Tomáš Charvát.

Na bronzový úspěch chtěla úspěšná dvojice navázat také na dvousetmetrové trati. V tomto případě českému páru nakonec klání o medaile uniklo, ovládli ale finále B.

Denisa se v Györu představila také v kategorii C1 na tratích 200 a 500 metrů. V obou případech uspěla v rozjížďkách a zajistila si postup do semifinále. Třetí místa v semifinálových jízdách stačila na účast ve finále B, kde na obou distancích skončila čtvrtá.

denisa-rahova-001-2016

Denisa Řáhová (ilustrační foto)