Diskař Michal Forejt se představil na Evropském poháru

Do portugalské Leirii odcestovala před víkendem šestice českých reprezentantů na Evropský pohár ve vrzích a hodech. Mezi nimi nechyběl ani diskař Michal Forejt z AK Škoda Plzeň. Další plzeňská závodnice, kladivářka Kateřina Skypalová, musela z důvodu nemoci start v Portugalsku oželet.

Michal-Forejt

Michal Forejt

Pro Michala Forejta, třináctého na loňském mistrovství světa do 17 let, se jednalo o premiérový start na tomto oblíbeném a prestižním klání vrhačů. Teprve sedmnáctiletý borec patřil ve startovní listině disku mužů do 22 let mezi vůbec nejmladší.

„Je to můj první Evropský pohár a moc se těším. Příprava šla zatím skvěle. Dost jsem zesílil, přibral, ale zároveň zrychlil, takže zatím jde vše, jak má. Akorát počasí nám nepřálo, takže jsme nemohli pořádně házet, ale musíme to zvládnout i bez toho. Hodně mi napověděl můj nový osobák v kouli, kde jsem se oproti loňsku s o kilo těžším náčiním zlepšil o více než půl metru. Cítím se skvěle, stačí to jen prodat v disku. Určitě bych byl spokojen s osobákem. Myslím si, že to bude pěkná a vyrovnaná soutěž, kterou bych si rád užil,“ uvedl Michal ještě před závodem pro svazový web.

Výsledkem byl nakonec parádní výkon 53,62 m a výborné 7. místo. Nabité zkušenosti z měření sil s evropskou konkurencí Michal určitě ocení při červencovém Mistrovství světa juniorů, kde by měl patřit mezi favority.