Dívčí družina AK Škoda Plzeň sčítala úspěchy

Vítězství ve druhém kole Česká spořitelna extraligy nebo účast na Mezistátním utkání juniorů a juniorek v Trnavě. To přinesly poslední dny plzeňským atletkám.

Ambice atletek Škody rostou

Ve druhém kole Česká spořitelna extraligy v Ostravě na plzeňské atletky nikdo nestačil. V prvním kole Plzeňanky ještě skončily druhé za pražským USK, druhé kolo ale tým AK Škoda Plzeň ovládl, a to i přes to, že se musel obejít bez svých zahraničních posil včetně semifinalistky olympijských her Oleny Kolesnychenko. V sestavě USK Praha se přitom skví jména jako Denisa Rosolová, Eliška Klučinová, Michaela Hrubá nebo Jiřina Ptáčníková.

O bodové příděly se v Ostravě staraly především Tereza Petržilková, Anna Švecová a Tereza Hrochová. Jak se ale můžete přesvědčit na fotce níže, součástí týmu je celá řada atletek, které svými výkony již v minulosti vstoupily do povědomí a které je vynesly až k zařazení do programu Talent Nadace sportující mládeže nebo do nominací nejlepších plzeňských sportovců.

Na fotce určitě poznáte např. Sportovkyni Plzně 2014 a držitelku Ceny rektora ZČU v Plzni 2013 Janu Reissovou, Terezu Jonášovou, Denisu Majerovou, Veroniku Meczlovou, Kláru Kováříkovou, Kateřinu Klailovou, Sáru Sumegovou, Annu Surákovou nebo Barbaru Píchalovou.

Ambice plzeňských atletek proto oprávněně rostou a to je velkým příslibem před MČR družstev mužů a žen, které se uskuteční v Plzni 10. září.

ak-skoda-tym-zen-2017

Skypalová, Jonášová a Procházka přispěli k vítězství na MU v Trnavě

Mezistátní utkání juniorů a juniorek v Trnavě opanovaly v obou kategoriích české barvy. Přispěla k tomu i trojice z Plzně: Petr Procházka, Kateřina Skypalová a Tereza Jonášová.

Kateřina Skypalová konkurenci deklasovala hodem dlouhým 65.21. Po smolném MČR dorostu, kde o vítězství v osobním rekordu přišla kvůli diskvalifikaci, si náladu zlepšila také Tereza Jonášová. Na čtvrtce překážek doběhla v čase 59.48s a od vítězství ji dělala jediná setina. Tereza navíc pomohla k vítězství české štafety na 4x400m.