Dívky z plzeňského Sportovního gymnázia jsou prostě nejlepší

Tvrzení, že je plzeňské pivo nejlepší, lze považovat za axiom, který není potřeba dokazovat. Zlatavý mok ale zdaleka není jediným artiklem, kterým se západočeská metropole může chlubit. Na Středoškolském poháru sportovních gymnázií to dokázaly atletky z plzeňského Sportovního gymnázia, které jasně ovládly pořadí dívek.

tereza-schejbalova-03

Tereza Schejbalová (ilustrační foto)

Celkem posbíraly 134 body a přispěly tak k celkovému druhému místu Sportovního gymnázia Plzeň (celkem 220,5 bodu). Zahanbit se nedali ani chlapci, kteří nestačili pouze na soupeře z Brna a Pardubic a skončili třetí.

A kdo se úspěch plzeňských gymnazistek a gymnazistů zasloužil nejvíce?

Jan Procházka skončil třetí na trati 60 m juniorů, na stejné trati juniorek byla Klára Sobotková druhá, těsně pod stupni vítězů skončila Barbara Píchalová.

Na dvoustovce juniorek zabraly druhé a třetí místo na stupních vítězů Linda Hettlerová resp. Klára Sobotková.

Na trati 400 m juniorů si na stupně vítězů myslel Jakub Karlach, o jedno místo mu ale nakonec unikly. Linda Hettlerová na stejné trati juniorek brala stříbro, Anežka Voříšková byla čtvrtá.

Jakub Karlach ve videu z cyklu Sportovní naděje Plzně

Jakub Karlach si náladu spravil na svojí oblíbené osmistovce, kde mezi juniory skončil druhý stejně jako Anna Suráková mezi juniorkami.

Anna Suráková ve videu z cyklu Sportovní naděje Plzně

Na juniorské patnáctistovce skončili plzeňští zástupci zásluhou Martina Šilhavého a Nikoly Wimmerové těsně pod stupni vítězů. Šedesátka překážek mezi dorostenkami patřila Barbaře Píchalové.

V běhu na 4×200 m juniorů bralo kvarteto plzeňského gymnázia ve složení Procházka, Termer, Karlach, Šilhavý bronz. Jejich kolegyně ve složení Sobotková, Píchalová, Burianová, Suchá přemožitelky nenašly.

Ve výškařském sektoru mezi juniory triumfoval Slavomír Jaššo, který byl navíc třetí ve skoku dalekém. Linda Suchá brala stříbro ve skoku dalekém a bronz ve skoku vysokém. Vítězství ve skoku o tyči si připsala Tereza Schejbalová.

Bronzový v trojskoku skončil Karel Hanzlík, hned za ním byl další plzeňský zástupce Albert Weber.