Do Plzně míří medaile z MČR ve sportovním aerobiku a fitness týmech

O víkendu se konalo v pražské Areně Sparta Podvinný mlýn Mistrovství České republiky FISAF AEROBIC and FITNESS. Na něm mělo zastoupení i Pohybové studio J&A Plzeň pod vedením trenérky a choreografky Adély Hasmanové.

kubecova-veronika-001

Veronika Kubecová při MČR České gymnastické federace. Foto: archiv Veroniky Kubecové

Na závody jela děvčata s velkou pokorou a skromností. Všem soutěžním sestavám se na závěr soutěžní sezóny letošního roku mohly rozzářit oči štěstím, když si ve velké konkurenci domů přivezly 2 x 1. místo a titul mistryň ČR a 1 x 2. místo. Kategorie ATS je velmi oblíbená, neboť pódiové skladby mají různá témata, svůj příběh. Navíc závodnice mají povinné prvky zahrnuté do sestavy, jejich kostýmy, hudba a někdy i „rekvizity“ odpovídají tématu choreografie.

Po semifinálovém kole ATS 10,51 – 13,50 let přišlo na řadu vyhlášení postupujících do finále. Plzeňanky napjatě očekávaly výsledky poroty a nakonec se mohly radovat, když se svojí choreografií „Do všech koutů Asie“ postoupily. A úsměv na tvářích jim mohl zůstat i po finále, když si po vydařeném výkonu mohly na krk pověsit zlaté medaile. Tento tým získal v roce 2018 již druhý titul Mistryň ČR. V červnu na MČR České gymnastické federace v Praze bodoval také v kategorii Pohybové sestavy – týmy kat. C (11,1 – 14 let).

kubecova-veronika-002

Veronika Kubecová při MČR České gymnastické federace. Foto: archiv Veroniky Kubecové

„Před samotným závodem jsme měly všechny hroznou trému. Konkurence byla velká a my jsme si moc přály nějakou medaili. Když jsme nastoupily na závodní plochu a začaly cvičit, na trému už nebyl čas. Publikum nás povzbuzovalo, atmosféra závodu byla neuvěřitelná. Byly jsme hrozně nervózní, jestli postoupíme do finále. A to se nám povedlo. Měly jsme obrovskou radost. Myslím, že finálový závod se nám povedl líp. Vyhlašování bylo ještě napínavější, ale nakonec jsme si domů odvážely zlaté medaile. Jupí. Takže jsme vlastně podruhé mistryně České republiky :-). Trenérka na nás byla pyšná,“ ohlédla se za MČR jedna z úspěšných závodnic Veronika Kubecová.

O uplynulém víkendu se vybrané dívky z celé České republiky zúčastnily také Campu nadějí gymnastického aerobiku v Praze. Camp byl určený pro vybrané talentované závodnice gymnastického aerobiku. Mezi ně patřily i dívky plzeňského sportovního klubu Pohybové studio J&A Plzeň – Veronika Kubecová, Kateřina Lodlová, Natálie Tesařová, Barbora Linhartová a Aneta Tesařová. Hlavním trenérem byl kouč bulharské reprezentace Kaloyan Kaloyanov a reprezentantka České republiky Barbora Karlíková. „Bylo úžasné učit se od těch nejlepších a setkat se s nimi tváří v tvář,“ hodnotila s nadšením účast na campu Veronika Kubecová.