Do Plzně míří stříbro z ME ve sportovním aerobiku

Po dvouleté pauze proběhlo na konci listopadu ve francouzském Agenu Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku. Vynikajícího úspěchu na něm dosáhly závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová.

Foto: AE Klub LADY Plzeň

Světová organizace FISAF International musela původní Mistrovství světa změnit na evropský šampionát kvůli přísným pandemickým opatřením, která zabránila přijet závodníkům z mimoevropských zemí. Ze stejného důvodu byl zrušen i závod celé kategorie fitness týmů. To přineslo zklamání do plzeňského Aerobik klubu LADY, protože to zmařilo možnost zasáhnout do bojů o medaile také dospělému fitness týmu, který si vybojoval nominaci.

Výjimečný šampionát, kterého se zúčastnilo 120 závodníků ze 7 evropských zemí, přesto provázela atmosféra nadšení a přinesl medailovou radost i plzeňskému klubu.

Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová domů ze šampionátu přiváží titul vicemistryň Evropy v kategorii adult tria. Eliška Pechmannová je držitelkou titulu Sportovec Plzně 2016, ve výběru nejlepších plzeňských sportovců v minulosti nechyběla ani Eliška Fajfrlíková, která byla navíc letos oceněna za dobrovolnickou činnost v době koronavirové pandemie a je také držitelkou Ceny rektora ZČU za skloubení sportu a studia.

„Je to pro nás neskutečná odměna za tvrdé tréninky, které závodnice od srpna absolvovaly, z lásky k tomuto sportu přežily i náročné období pandemie Covid -19 a dokázaly se připravit na tento šampionát“, uvedly trenérky týmu Tereza a Eva Fajfrlíkovy.

Foto: AE Klub LADY Plzeň