Domácí atleti zářili na MČR v atletice do 22 let

Celkem sedmnáct medailí, z toho osm zlatých, pět stříbrných a čtyři bronzové, posbírali atleti AK ŠKODA Plzeň na víkendovém MČR do 22 let, který hostil Atletický stadion města Plzně. Jedná se výsledek, který patří mezi tři nejlepší medailové výsledky jednoho klubu v rámci celé historie tohoto šampionátu.

První den šampionátu byl ve znamení bitvy o každou medaili domácích atletů zejména s USK Praha. O první medaili prvního dne se postarala Linda Suchá ve skoku dalekém, která k prvnímu místu a výkonu 640cm přidala i rekord mistrovství. Zlatý triumf patřil i diskařce Barboře Tiché a Michalu Forejtovi. Ze stříbra se radoval jeho bratr Jakub, stejně jako mužská štafeta na 4x100m. Medaili brala i ženská štafeta na 4x100m a to bronzovou.

Škodovákům se dařilo i druhý den, kdy za podpory publika posbírali celkem 11 medailí. Medailové žně odstartovala opět Linda Suchá. V trojskoku brala další zlato, opět v novém rekordu mistrovství, výkonem 13,51m.

Fantasticky na to navázal oštěpař Radek Juda, který posledním pokusem vybojoval zlato za výkon 71,89m. V oštěpařském sektoru přidal ještě bronz Kryštof Kozač. Roli favorita ve výškařském sektoru jasně potvrdil, ziskem zlata, úřadující mistr Evropy Jan Štefela. To už celý stadion tušil, že tento šampionát bude velkým plzeňským představením.

O stříbrnou předehru před zlatým vrcholem šampionátu se postaral Jakub Majerčák na 400m. Stříbro brala pro sebe i půlkařka Anna Suráková. To největší zlaté vyvrcholení čekalo na diváky právě na závěr celého mistrovství. Necelou hodinu po medailovém úspěchu na 800m se postavila na start 1500m opět talentovaná běžkyně Anna Suráková, která předvedla celé Plzni něco, na co budeme dlouho vzpomínat. Neuvěřitelným finišem v cílové rovince, až z páté pozice, pro sebe vybojovala famózní mistrovský titul.

Anna Suráková. Foto: Soňa Maléterová/AK Škoda Plzeň

V ten samý moment se zrodila další zlatá radost plzeňských barev, díky oštěpařce Petře Sičakové. Celou tuto sbírku medailí a úspěchů podtrhli i medailové triumfy obou štafet na 4x400m, jak v podání mužů, tak i žen.