Dorostenci Litic berou halový bronz

Po družstvu starších žáků, kteří vybojovali titul, a mladších žákyních, které získaly bronzové medaile, se přidali také dorostenci. Ti do pokladnice úspěchů litického oddílu pozemního hokeje přidali další bronz.

O finále litické dorostence připravila pražská Slavia, které podlehli 0:5. Liticím se nedařilo více prosadit v soupeřově kruhu a především díky výkonům brankáře Kiliána to o poločase bylo pouze 0:2. I přes snahu o zvrat v druhém dějství se Slavii přehrát nepodařilo. Litice s postupujícím časem museli více otevřít hru, s čímž bohužel přišly i chyby, které slávisté dokázali potrestat.

V utkání o 3. místo bylo k vidění plzeňské derby. Tým HC 1970 Bolevec, doplněný o hráče z Kadaně, přijel na finálové kolo bez brankáře a litičtí tak celý zápas hráli proti šestici hráčů soupeře v poli.

Bolevečtí tomu uzpůsobili taktiku, hráli zatažení na vlastní polovině, svého soupeře prakticky nepustili do kruhu. Díky maximálnímu nasazení a obětavosti hráčů Bolevce tak bylo poločasové skóre 2:2. V druhé půli se ale přece jen projevila převaha Litic, které rozhodly o vítězství v poměru 7:3.

Jednou se trefil i Dominik Bystřický, který nechybí v nominaci na Sportovce Plzně 2016 v kategorii staršího žactva.

Dominik Bystřický

Ilustrační foto: Dominik Bystřický při utkání v pozemním hokeji.