Filip Nepejchal má zlato ze Světového poháru, zároveň pro ČR vystřílel místo na OH

Filip Nepejchal, předloňský držitel titulu Sportovec Plzně v kategorii dorostu, nadále pokračuje ve skvostných výkonech a dokazuje, že je mimořádným talentem české sportovní střelby. Aktuálně Filip zvítězil na Světovém poháru v Pekingu ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran.

Filip Nepejchal na archivním snímku z Baku 2016. Foto: archiv Filipa Nepejchala/Nicolo Zangirolami.

Účastník olympijských her v Rio de Janeiru zároveň díky tomuto úspěchu zajistil pro českou střelbu druhé účastnické místo na OH v Tokiu.

Vítězství ve Světovém poháru pro Filipa nebylo premiérou. Již v roce 2016 v pouhých šestnácti letech triumfoval na SP v Baku ve vzduchové pušce.

V Pekingu se Filip blýskl finálovým juniorským světovým rekordem 458,7 bodu, když o jednu desetinu vylepšil dosavadní maximum, které držel Maďar István Péni. Na místě je připomenout, že český střelec aktuálně drží i kvalifikační juniorský světový rekord.

Do osmičlenného finále v Pekingu Filip postoupil z pátého místa. Po střelbě vkleče se vyšvihl na druhou příčku, vleže tři pozice ztratil a byl pátý. Ve stoje ale Filip předvedl pevné nervy a v napínavém souboji s Rusem Sergejem Kamenskim, stříbrným olympijským medailistou z Ria, poslední ranou rozhodl o svém vítězství.