Forejtek vyhrál turnaj v Turecku a opět nechybí v nominaci na Davis Cup

Úřadující držitel titulu Sportovec Plzně v kategorii dorostu, osmnáctiletý tenista Jonáš Forejtek, si připsal další triumf, když vyhrál turnaj v turecké Antalyi. Během pěti zápasů na soutěži s dotací 15 000 USD neztratil jediný set.

Jonáš Forejtek

Jonáš postupně zdolal Tokudu z Japonska, Eremina z Itálie, ve čtvrtfinále přehrál Oliela (izrael), v semifinále Francouze Okalu a ve finále nedal šanci Sanchezi Izquierdemu ze Španělskam kterého přehrál 6:4 6:3. Díky turnajovému vítězství plzeňskému tenistovi aktuálně patří 477. místo ve světovém žebříčku.

Jonáš zároveň nechybí v nominaci českého týmu pro Davisův pohár. V něm bude reprezentovat společně s Jiřím Veselým, a Lukášem Rosolem, Zdeňkem Koláře a Vítem Kopřivou. Tým nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila čeká utkání na Slovensku (6. a 7. 3. 2020), ve kterém se bude hrát o účast na finálovém turnaji v Madridu.

Při své Davis Cupové premiéře Jonáš zazářil, když v Bosně vyhrál obě dvouhry, do kterých nastoupil a zároveň přispěl rozhodujícím bodem k vítězství Čechů v poměru 3:2.

 

Podívejte se na medailonek Jonáše Forejtka z cyklu Sportovní naděje Plzně