Góly Lucky Duchkové již extraligu zachránit nedokázaly

Pozemní hokejistky TJ Plzeň-Litice za sebou mají první halovou sezonu v extralize. V sestavě týmu žen se objevilo hned několik nadějných hráček, které si svými výkony vysloužily zařazení do programu Nadace sportující mládeže Talent Plzeň. Patří mezi ně i Klára Průchová, Lucie Dolívková, Adéla Kožíšková nebo Lucie Duchková.

TJ_Plzeň_Litice_-_14_-_HC_Slavia_Hradec_Králo_(10)

V předposledním utkání byla soupeřem litických žen Slavia Hradec Králové. Z vítězství v poměru 1:4 se radovaly hráčky Hradce. „V předposledním zápase halové sezóny se naše děvčata utkala s Hradcem Králové. Od začátku vcelku vyrovnané utkání, dostávali jsme se do střeleckých šancí, ale naše produktivita nebyla příliš velká. Naopak soupeř skóroval z rohů – celkem 3x. Naše obrana fungovala, soupeř se do kruhu dostával jen z našich chyb při rozehrávce. Nepomohla ani hra v závěru v 6 v poli, kde jsme ještě jednou inkasovali,“ komentoval utkání trenér Lukáš Nocar. O jedinou trefu Litic se postarala Lucie Duchková.

Stejná hráčka se dvakrát trefila i v posledním zápase proti HC Hostivař Praha, který skončil výsledkem 2:7 ve prospěch družstva z hlavního města. „V posledním zápase už nebylo o co (kromě výsledku) hrát. Z posledního místa v tabulce extraligy jsme se již posunout nemohli a sestup byl tak jasný. Nicméně ani poslední zápas holky nevypustily a bojovaly do poslední vteřiny. Bohužel se v koncovce trápíme a soupeř využil každou příležitost. Je to oblast, na které musíme pracovat,“ uvedl Lukáš Nocar.

TJ_Plzeň_Litice_-_14_-_HC_Slavia_Hradec_Králov_(4)

„Zhodnotím-li celou halovou sezonu, první v extralize, děvčata si nevedla špatně. Sice končíme na posledním místě se 4 body, ale na holky byla i z okolních týmů slyšet chvála. Bohužel se nepodařilo nejvyšší soutěž udržet a tak se do ní pokusíme zase příští rok probojovat,“ dokončil hodnocení halové sezony trenér Nocar.

TJ_Plzeň_Litice_-_14_-_HC_Slavia_Hradec_Králo_(12)

Poslední dvoukolo za sebou mají i litičtí muži. Také do jejich sestavy patří hráči, kteří byli v minulých letech zařazeni do programu Talent Plzeň jako Eduard Gerlický, Ondřej Hes, Pavel Matoušek nebo účastník nedávného halového mistrovství Evropy Adam Uhlíř.

Muži halovou sezonu zakončili na vítězné vlně, když góly Gerlického, Bendy, Bárty a Koryťáka přehráli plzeňského rivala HC 1970 Bolevec 4:0.

HC_1970_Bolevec_-_04_-_Tj_Plzeň_Litice_27.01._(19)

Ani vítězství 5:4 v posledním zápase s HC Bohemians Praha (branky Litic: Čvančara, Benda 2, Bárta 2) ale nemohlo stačit na lepší než čtvrté místo v konečné tabulce.

„Po rozpačitém úvodu soutěže jsme se postupně zlepšovali. Dokázali jsme potrápit i celky před námi, ale vždy nám nějaký ten gól chyběl. Tým je poměrně mladý a velmi perspektivní. Když bude nadále dobře pracovat, má šanci se stát jedním z nejlepších v soutěži,“ ohlédl se za extraligovou sezonou trenér Michal Soukup.

HC_1970_Bolevec_-_04_-_Tj_Plzeň_Litice_27.01._(20)

HC_1970_Bolevec_-_04_-_Tj_Plzeň_Litice_27.01._(63)

Foto: Petr Růžek