Hašek nejlepším juniorem MTBO a LOB roku 2019

V Jablonci nad Nisou proběhlo 23. listopadu vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019. Reprezentanti Klubu orientačních sportů Slavia Plzeň získali v mládežnických kategorií významná ocenění.

Plzeňský závodník Jan Hašek obhájil v kategorii juniorů double z loňského roku a opanoval kategorii MTBO i LOB. Mezi jeho největší letošní úspěchy patří zisk tří titulů mistra světa z šampionátu v MTBO, které se konalo v dánském Viborgu.

Jan Hašek. Foto: archiv Jana Haška

V kategorii juniorů MTBO skončil na 3. místě další Plzeňan Ondřej Hasman, který na Mistrovství světa v Dánsku získal 1. místo ve štafetách a 6. místo na střední trati. Z ME juniorů v Německu si přivezl stříbro ze štafety, bronz z klasické trati a 4. místo ze střední trati.

Ondřej Hasman. Foto: archiv Ondřeje Hasmana.

V kategorii dorostu obsadil 1. místo Lukáš Richtr. Mezi úspěchy člena juniorské reprezentace patří 4. místo ze štafety, 12. Místo na střední trať a 14. Místo ve sprintu z ME dorostu ve Švédsku (LOB) nebo 1. místo MČR – krátká trať, 3. místo MČR – klasická trať, 3. místo MČR – štafety a 3. místo MČR – klubová družstva (OB).

lukas-richtr-0 (1)

Lukáš Richtr. Foto: archiv Lukáše Richtra.