Hettlerová, Píchalová, Štefela a Forejt vezou zlato z MČR juniorů a dorostu

Domácí atletické šampionáty v hale pokračují v rychlém sledu. O víkendu hostila MČR juniorů a dorostu Ostrava. Do výsledkových listin promluvili i plzeňští atleti, mnozí hodně hlasitě.

Celkem deset cenných kovů veze výprava AK Škoda Plzeň. Konkrétně čtyři zlata, tři stříbra a stejný počet bronzových medailí. Jeden bronz přidala také výprava dalšího plzeňského klubu TJ Sokol SG Plzeň-Petřín.

mcr-dorostu-junioru-2018

Sběratelé medailí z úspěšné výpravy AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň

Z titulu se může radovat Linda Hettlerová na 60m dorostenek (7,69 sec), Barbara Píchalová na 60m př., Jan Štefela ve výšce (203 cm) a Michal Forejt v kouli (18,08 m). Barbara Píchalová a Michal Forejt ozdobili své zlaté triumfy i novými krajskými rekordy. Výkon Barbary Píchalové (8,41 sec) navíc znamená třetí nejrychlejší překážky na světě mezi dorostenkami.

Těsně pod stupínkem nejvyšším zůstal Filip Ličman, který startoval na 400m juniorů. Jeho výborný výkon 48,26 sec ozdobil i nový krajský rekord, který 33 let nikdo nepřekonal. Vedle již zmiňovaného zlata přidala stříbro také Linda Hettlerová na 200m dorostenek. Druhá (navíc v novém krajském rekordu) skončila štafeta na 4x200m ve složení Píchalová, Burianová, Vágnerová a Hettlerová.

Bronzovou medaili do Plzně veze půlkařka Anna Suráková, v tyčkařském sektoru bronzovou medaili vybojovala také Tereza Schejbalová. Zahanbit se nenechala ani štafeta dorostenců na 4x200m ve složení Rež, Páník, Vrba, Procházka, která v novém krajském rekordu brala bronzovou medaili. Bronz na 800m juniorů si připsal také Jakub Karlach z TJ Sokol SG Plzeň-Petřín.

Těsně pod stupni vítězů skončila Barbara Píchalová a Jan Procházka na 200m, a po statečném boji ve finále na 400m i Jakub Rež. Čtvrtý byl i Martin Šilhavý na 1500m juniorů a Linda Suchá ve skoku dalekém dorostenek (oba TJ Sokol SG Plzeň-Petřín).

Páté místo ve své doplňkové disciplíně patří Jakubu Forejtovi v kouli, dvě šestá místa patří Barbaře Píchalové v dálce a Honzovi Procházkovi na 60m.