Jachtaři Jakub a Tereza Dobrých slaví titul mistrů světa

Obrovský úspěch slaví plzeňští jachtaři Jakub a Tereza Dobrých. Sourozenecká posádka ovládla třídu RS500 na mistrovství světa, které se uskutečnilo na jezeře Como v Itálii od 2. do 6. srpna.

Na startu se sešlo 58 lodí, mezi kterými nechybělo ani 15 českých posádek. „Závod trval pět dnů, ale závodilo se jen tři dny, zbylé dva propršely. Bylo to hodně těžké, protože vítr, který jsme tady zažili, byl poměrně nestálý, bylo potřeba vychytávat změny. Nicméně ve finále se nám to podařilo,“ hodnotil úspěšný závod Jakub Dobrý.

„Poslední den konečně krásně foukalo, takže jsme si to na závěr užili. Soupeři byli hodně dobří, dávali nám zabrat, ale zvládli jsme to,“ dodává Tereza Dobrá.

Jakub a Tereza Dobrých při MS 2021. Foto: archiv Jakuba a Terezy DobrýchNovopečené mistry světa nyní čekaji další závody. Český pohár, který se nemohl odjet na jaře kvůli epidemiologickým opatřením a dva závody Evropského poháru v Německu a Holandsku.

Sourozenecké duo v minulosti patřilo mezi oceněné v anketě Sportovec Plzně, byli také podporováni z programu Talent Plzeň. Jakub, který je držitelem Ceny rektora ZČU v Plzni za skloubení sportovních a studijních výsledků, letos dokončil bakalářské studium na vysoké škole a bude pokračovat v inženýrském studiu. Školu s jachtingem zvládáme úplně v pohodě, závody jsou jen o víkendu a teď o prázdninách“, dodává k tomu Tereza Dobrá.