Jakub a Tereza Dobrých mají další titul. Stali se mistry Holandska

Jachtaři Jakub a Tereza Dobrých si po zisku titulu mistrů světa připsali další cenný úspěch. O víkendu 18.–19. září se v Bruinisse stali mistry Holandska.

Na startu mistrovského závodu a závodu série Evropského poháru lodní třídy RS500 se postavilo 43 lodí ze sedmi zemí. Českou republiku reprezentovala plzeňská posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá.

První den závodu foukal slabší, ale stabilní vítr od 5 do 8 uzlů za polojasného počasí. Druhý den vítr sílil z rána k 9 uzlům, ale pak opět slábnul.

„Až na jedno pochybení na startu a dojezd na čtvrtém místě se nám první den velmi dařilo a v mezivýsledcích jsme vedli o jeden bod před posádkou z Holandska Overbeeke – Feberwee. Druhý den začal vydařeným startem a vedením v rozjížďce od návětrné bóje až do cíle. Poté jsme vyhráli druhou, třetí, a dokonce i čtvrtou rozjížďku. Získali jsme tak velký náskok. Bohužel se ukázalo, že v poslední rozjížďce dne jsme byli přes čáru. I přesto jsme si své vedení udrželi, protože poslední rozjížďku jsme mohli díky předchozím výborným dojezdům bez problémů škrtnout, a závod tak vyhráli,“ popsali průběh závodu Jakub s Terezou pro web Českého svazu jachtingu.

Výsledky závodu:

1. místo – CZE 1688 Jakub Dobry, Tereza Dobra
2. místo – NED 972 Jesper Overbeeke, Daphne Feberwee
3. místo – NED 1660 Bruno Goris, Edith Kanters
4. místo – NED 994 Johan van Veen, Iris Prummel
5. místo – NED 971 Thomas Holewijn, Hylke Kooistra

Jakub a Tereza Dobrých. Ilustrační foto. Foto: archiv závodníků