Jakub a Tereza Dobrých mají další titul. Stali se mistry Německa

Medailový apetit jachtařů Jakuba a Terezy Dobrých (Lokomotiva Plzeň) nepohasl ani po zisku titulu mistrů světa a mistrů Holandska. O víkendu se stali také mistry Německa a zároveň ovládli Evropský pohár ve třídě RS 500.

Závodilo se tentokrát jen v sobotu, protože v neděli jachtařům nepřálo počasí – nefoukalo. Přesto se ujelo 6 rozjížděk za větru 8–10 uzlů. Celý víkend bylo slunečno, ale zima, maximálně kolem 14 stupňů, a po ránu tak závodníci vyndavali led z lodí a rozbíjeli zamrzlé otěže.

Tereza a Jakub Dobrých. Foto: archiv sportovců.

„Našimi největšími soupeři se stala posádka z Holandska. V každé rozjížďce jsme s nimi bojovali v těsné blízkosti. Jejich rychlost na kurz proti větru byla výborná, a proto jsme měli spoustu práce s nimi udržet krok. Ale ve třetí rozjížďce jsme zjistili, jak být mnohem rychlejší a začali jsme je porážet. Byl to nesnadný boj, někdy jsme byli v cíli dříve jen o délku lodě, ale byl to krásný a vzrušující závod, který jsme si moc užili. Po dlouhém dni, kdy jsme na vodě byli od 11 do 18 hodin se nám podařilo celkově zvítězit a stali jsme se tak mistry Německa v lodní třídě RS 500,“ zhodnotili průběh závodu Jakub a Tereza Dobrých.

„Kromě mistrovství se zároveň jednalo o poslední závod Evropského poháru. Ten se skládal z mistrovství světa, mistrovství Holandska a mistrovství Německa. Díky našim vítězstvím ve všech těchto závodech se nám vedlo i v Evropském poháru. Máme cenu za první místo jak v kategorii juniorů, tak i v absolutním pořadí! Myslíme, že letošní jachtařskou sezonu jsme zakončili velice úspěšně. Završilo se tak letošní závodění na krásné lodní třídě RS 500. Jediné, co letos nebylo pokořeno, bylo mistrovství ČR na Nechranicích. V závodu jsme sice vyhráli, ale vzhledem k odjetým pouze dvěma rozjížďkám, se závod nemohl klasifikovat jako mistrovství,“ doplnila úspěšná dvojice.