Jakub Forejt má bronz z MČR mužů a žen

Byť věkem patří ještě mezi juniory, představily se plzeňské sportovní naděje na atletickém MČR mužů a žen v nejsilnější domácí konkurenci nebojácnými výkony.
Diskař Jakub Forejt (AK Škoda Plzeň) úspěšně navázal na svoje vystoupení na MSJ a na konto si připsal první seniorskou medaili (bronzové hodnoty), kterou ozdobil neoficiálním českým juniorským rekordem s dvoukilovým náčiním (53,94m). Druhý z úspěšné sourozenecké dvojice – Michal Forejt – skončil pátý (52.30).

MS-junioru-2018-skypalova-forejt

Kateřina Skypalová a sourozenecké duo Forejt Twins. Ilustrační foto z MSJ 2018. Foto: Jojka.cz.

Ve výšce na sebe upozornil Jan Štefela. Věkem ještě dorostenec si mezi dospělými nebral žádné servítky. Výkonem 206 cm si vytvořil osobní rekord a skončil těsně pod stupni vítězů na skvělém 4. místě, kterým zaskočil celou řadu o mnoho let starších soupeřů.

Zopakovat loňský triumf ze seniorského MČR se nepodařilo Kateřině Skypalové, která si tentokrát vybrala trochu pověstné atletické smůly a skončila pátá. V tyčkařském sektoru se pak další juniorka Tereza Schejbalová umístila na 6. příčce.

Jak si vedli další plzeňští atleti a atletky? Jiří Kubeš byl třetí na 110 m překážek a 200 m. Čtvrté místo patří dálkařce Anně Křížkové. Ta do poslední chvíle bojovala o cenný kov, ale na konec svůj boj o 6 cm prohrála. Pátý byl v hodu kladivem Patrik Hájek. Josef Adámek získal  6.místo ve skoku vysokém. Hned za Terezou Schejbalovou skončila v tyčce Iva Rauchová.

jiri-kubes

Jiří Kubeš. Foto JKP photo/AK Škoda Plzeň

Na čtyřstovce překážek byl junior Lukáš Větrovský osmý, deváté resp. desáté místo braly na 800m Sára Sumegová a juniorka Anna Suráková. Do top ten nakoukla také překážkářka Denisa Benešová.

Tereza Hrochová potvrdila roli jedné z favoritek na 3000m př., když si do cíle doběhla pro bronzovou medaili. O několik hodin později pak svedla nádherný souboj ve finálovém běhu na 1500m, kde jí nakonec další bronzová medaile unikla ve finiši.

Další velká bronzová radost pro atlety Škody Plzeň vypukla po doběhu mužské štafety na 4x400m ve složení Maruštík, Větrovský, Rež a Kubeš, která za sebou nechala i štafetu Dukly Praha, v jejíž sestavě nechyběli hned dva borci z halového ME z roku 2015. Jiří Kubeš si tak připsal třetí medailový úspěch.

Čtvrtá skončila ve finále čtyřstovky Tereza Petržilková. Jeden z vrcholů šampionátu přinesl parádní souboj nejlepších sprinterek, ze kterého sice Tereza odešla bez medaile, ale stydět se za svůj výkon rozhodně nemusí. Další čtvrté místo přidala štafeta na 4x400m ve složení Meczlová, Suráková, Sumegová, Petržilková. Šestý skončil ve finálovém běhu na 200m Daniel Maruštík, sedmé místo bral stýplař Tomáš Jaša.

Do finále na 100 m  žen se probojovala Kristýna Adlerová (TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), která skončila sedmá. Stejné místo brala v oštěpu její oddílová kolegyně Andrea Balíková.

Atleti a atletky Škody Plzeň získali celkem pět bronzových medailí, pětkrát skončili těsně pod stupni vítězů. K tomu přidali dalších 12 umístění  v top ten, což z plzeňského klubu dělá nejlepší tým v České republice bez profesionálních atletů.

Jakub Forejt, Michal Forejt, Kateřina Skypalová, Jan Štefela, Tereza Schejbalová, Veronika Meczlová, Anna Suráková, Sára Sumegová patří ke sportovcům zařazeným v minulosti do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.