Jan Louda si odvezl ze Slovinska stříbro

Plzeňský badmintonista Jan Louda z BA Plzeň se na mezinárodním mistrovství Slovinska probojoval až do finále. Honza se tak podruhé v kariéře na turnaji světového okruhu dostal na stupně vítězů.

Jan Louda (ilustrační foto). Foto: archiv Jana Loudy

Přes hodinu trval zápas ve čtvrtfinále, ve kterém porazil Dána Martina Bundgaarda. V dalším hodinovém dramatu dokázal porazit Inda Talara Laa, nad kterým vyhrál až ve třetím setu 24:22.

Ve finále soupeřil s Indem hrající za Dánsko Karanem Rajanem Rajarajanem, se kterým prohrál první set. Diváci s napětím sledovali drama mezi Honzou a Karanem, když Louda jednoznačně vyhrál druhý set 21:11. Ve třetím setu Louda vítězil, ale nakonec zkušený soupeř body obrátil a zvítězil 21:19.

Louda však ze Slovinska odjížděl s dobrým pocitem a stříbrným úspěchem. Pro svazový web uvedl, že se snažil hrát útočnou hru, která ho dostala až do finále. Zároveň poskočil na světovém žebříčku o dvacet míst na 215. místo. 

Nyní českého reprezentanta čeká mezinárodní mistrovství Itálie a připravuje se na únorový republikový šampionát, který se bude konat v Plzni. Louda se zatím může pyšnit zlatem (2018) a bronzem (2019).