Jan Štefela je mistrem Evropy, Lindu Suchou o šanci na medaile připravily testy na Covid

Obrovský úspěch v podobě zlaté medaile si z ME do 22 let v Tallinnu odváží plzeňský výškař Jan Štefela (AK Škoda Plzeň). Smolně naopak šampionát skončil pro novopečenou držitelku titulu Sportovec Plzně 2020 v kategorii dorostu Lindu Suchou (AK Škoda Plzeň), která neměla možnost předvést svoje kvality ve finále a poprat se medailový úspěch.

Jan Štefela. Foto Martin Edlman

Na ME se ze západočeské metropole nominovalo celkem 8 atletů. Zlatou medailí svoji účast ozdobil výškař Jan Štefela. Ten nejdříve výkonem 215 cm hladce postoupil z kvalifikace mezi nejlepších dvanáct závodníků. Ve finálovém klání pak v napínavém medailovém souboji hned prvním pokusem zdolal laťku ve výšce 220 cm a na to již nikdo ze soupeřů nedokázal odpovědět. Jan Štefela tak v novém osobním rekordu vybojoval titul mistra Evropy do 22 let.

Skvělý výsledek zaznamenal také talentovaný diskař Michal Forejt, který se přes kvalifikační závod probojoval do finále. V něm se stal výkonem 56.30 m osmým nejlepším diskařem v Evropě. Osobním rekordem se v národním dresu blýskl také Filip Ličman, který na trati 400 m překážek proťal cílovou pásku v čase 51.66 s. Na postup z rozběhu do semifinále to bohužel nestačilo, ale nové osobní maximum na vrcholné akci se určitě počítá.

Z kvalifikace těsně nepostoupili do finálových klání tyčkařka Tereza Schejbalová výkonem 405 cm a čtvrtkař Jakub Majerčák, který byl také součástí mužské štafety na 4×400 m, která určitě měla nejen na postup do finále, ale také na boj o jednu z medailí. Zrádná kvalifikace vystavila díky výkonu 53.35 m stopku diskaři Jakubovi Forejtovi, který stejně jako jeho dvojče Michal pomýšlel minimálně na postup do finále.

Velká smůla potkala medailovou naději Lindu Suchou, která hladce postoupila do finále trojskoku. Bohužel v den finálového klání neprošla testem na COVID-19 a místo boje o medaili jí byla nařízena hotelová izolace. Z pochopitelných důvodů tak nemohla nastoupit ani do soutěže dálkařek, kde rovněž patřila k adeptkám na nejvyšší posty. Velké zklamání zažila také diskařka Barbora Tichá, která zaznamenala tři nezdařené pokusy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Foto: Foto Martin Edlman