Josef Čeliš

Dlouholetý trenér SG Plzeň a AK Škoda Plzeň, bývalý reprezentant ČR, účastník ME, rekordman ČR na 100 m. Za rok 1965 vyhlášen 4. nejlepším sportovcem západočeského kraje. V roce 1970 obdržel čestný titul „Mistr sportu“ od ČSAS za výsledky a reprezentaci. Spoludržitel československého rekordu na 100 m – 10,2 z roku 1969.

Trenérské činnosti převážně v kategorii mládeže se v plzeňských atletických klubech věnuje od roku 1971 až dosud. V letech 1989 až 2012 působil na Sportovním gymnáziu v roli atletického trenéra. V současné době pomáhá v atletickém klubu TJ Sokol SG Plzeň-Petřín.

Mezi jeho svěřence patřil např. Stanislav Švandrlík, několikanásobný medailista z mistrovství ČSSR ve sprintu v ml. kategoriích, Martina Žabková dálkařka, mnohonásobná mistryně ČR mládeže a dospělých, účastnice ME, MS juniorů, Vít Havlíček, několikanásobný mistr ČR dospělých ve sprinterských disciplinách nebo tyčkař Lukáš Bechyně tyčkař, vícebojař.

V posledních letech se věnuje atletům a atletkám v žákovských kategoriích. Spolupodílel se na úspěších plzeňských atletek na olympijských hrách mládeže v Česku a to Sáry Čelišové medailistky ve sprintu a štafetách. Výrazných úspěchů v poslední době dosahuj také Linda Suchá, která vozí úspěchy z mládežnických soutěží v rámci Evropy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky