Junioři AK Škoda Plzeň pozlatili příběh letošní sezony. Jsou mistry ČR

I ty nejlepší příběhy od renomovaných autorů by nebyly úplné bez vydařené pointy. Junioři AK Škoda Plzeň vyšperkovali svůj příběh letošní sezony zlatou tečkou v podobě zisku republikového titulu. Tím se zároveň přímo kvalifikovali do juniorského poháru mistrů evropských zemí pro rok 2019.

ak-skoda-plzen-juniori-2018-01

Mistři 2018! Zlatí junioři AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň

„Start v nejvyšší a nejprestižnější možné evropské soutěži je dalším milníkem v historii klubu, který bude zapsán do naší paměti zlatým písmem,“ uvedl k tomu Michal Černý z AK Škoda Plzeň. Škodováci za sebou ve finále nechali i pražskou Slavii, která letos v poháru mistrů obsadila vynikající 7. místo.

Průběh finále připomínal dílo z pera špičkového hollywoodského scénáristy. Závody byly natolik vyrovnané, že o všem rozhodovaly až poslední disciplíny.

Polovina juniorského týmu už pravidelně nastupuje v extraligovém týmu mužů AK Škoda Plzeň a to se projevilo i v tomto závodě. Tradičně spolehlivý výkon předvedlo sourozenecké duo Forejt Twins. Jakub Forejt i Michal Forejt absolvoval každý po třech individuálních disciplínách – kouli, disk a kladivo.

Filip Ličman během pár hodin zaběhl hned tři závody: 400m, 400m př. a 4x400m. Ve velké představení proměnil svoje starty Slavomír Jaššo, když zaznamenal na konci sezóny hned dva osobní rekordy v dálce a trojskoku. Výraznou měrou pak přispěl Daniel Vejražka, který se představil na všech hladkých sprinterských tratích a připsal týmu nejvíce bodů.

V soutěži družstev je nejvíce důležité obětování pro tým. V atletice coby individuálním sportu se to pravé srdce projeví vždy jen jednou za rok při finálových kláních družstev. Přestože se jedná o jeden z nejnáročnějších startů sezóny, je mezi atlety velmi oblíbený. A v letošním roce ceněný republikový titul juniorů míří díky atletům Škody do Plzně. Skvělou juniorskou atletiku ve městě podtrhuje také výsledek týmu juniorek, které obsadily 6. místo.

ak-skoda-plzen-juniori-2018-02

Juniorské týmy AK Škoda Plzeň. Foto: AK Škoda Plzeň

„Skvělá sezóna je za námi a už teď se těšíme, kam nás naše pouť Evropou v soutěži mistrů v roce 2019 donese. Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu a samozřejmě i všem partnerům klubu za skvělou přízeň nejen v sezóně 2018. Jedná se o mimořádný sportovní výsledek,“ uzavírá hodnocení Michal Černý.