Kačka Valková je halovou mistryní ČR v beachvolejbalu

Kateřina Valková s Annou Komárkovou ovládly na pražském Pankráci UNIQA Halové mistrovství České republiky v beachvolejbalu. Pro původem plzeňskou volejbalistku hájící aktuálně v extralize barvy PVK Olymp Praha je to premiérový halový titul.

Zleva Anna Komárková s Kateřinou Valkovou. Foto: PVK Olymp Praha

Na MČR se představilo větší množství relativně nově vzniklých párů a Katka Valková spolu s Annou Komárkovou patřily do širšího okruhu favoritek. A roli černého koně turnaje zvládly na jedničku. V pěti zápasech prohrály jen dva sety.

V semifinále přehrály Danielu Resovou a Alenou Novotnou dvakrát 21:12. Ve finále je čekala dvojice Dunárová/Štochlová, která o týden dříve získala zlato na šampionátu do 22 let. Ve vcelku vyrovnaném finále ale Katka s Aničkou v koncovkách setů osvědčily svoje zkušenosti a po vítězství 21:18 a 21:17 se mohou radovat z titulu halových mistryň ČR v beachvolejbalu.

Katka Valková byla v letech 2014 a 2015 oceněna mezi nejlepšími sportovci Plzně v kategorii dorostu. Na svém kontě má mimo jiné 5. místo z Youth Olympic Games v Číně. Prosadila se do ženské reprezentace v šestkovém volejbalu, ve kterém v extralize hrála za TJ Ostrava, momentálně je hráčkou PVK Olymp Praha.